Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin Balıkesir’deki tek temsilcisi olan Banvitspor’un kurulduğu günden bu yana sponsoru konumunda bulunan Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş. gelecek sezon sponsorluk yenilemeyeceğini açıkladı.

Banvit A.Ş. KAP’a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) yaptığı açıklamada, “Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ olarak, Banvit Basketbol Sportif A.Ş. ve Bandırma Kırmızı Basketbol Sportif A.Ş. ile olan Reklam, Tanıtım ve Lisans Sözleşmelerini (anılan sözleşmelerden doğan haklarımız kapsamında) 2019-2020 sezonu itibariyle yenilemeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

 

Kulüpten Açıklama Gecikmedi – Yolumuza Başka Sponsorlar ile Devam Edeceğiz!

Banvit Basketbol Kulübü resmi web sitesinden yaptığı bir açıklamayla Banvit A.Ş.’nin sponsorluk desteğini çekme kararının ardından gelen dedikodulara ve iddialara cevap verip duruma netlik kazandırdı.

Banvit A.Ş.’nin sponsorluktan çekilme kararının kamuoyu aksine kendileri için sürpriz olmadığını belirten yeşil-turunculu organizasyon alınan kararın 2019-20 sonrası gelecek sponsor desteğini kapsadığını vurguladı.

“Banvit Basketbol Sportif A.Ş. ve Bandırma Kırmızı Basketbol Sportif A.Ş.  Kulüplerimizin Banvit A.Ş. ile herhangi bir organik bağı bulunmamaktadır. Şu an kullanmakta olduğumuz Kara Ali Acar Spor Salonu Tesisleri de dahil olmak üzere tüm taşınmazlar ve diğer unsurlar Kulübümüz mülkiyetinde kalmaya devam edecektir. Her iki Kulübümüz de, resmi anlamda Banvit Anonim Şirketi’ne bağımlılığı olmayan ayrı tüzel kişiliklerdir. Diğer bir deyişle, Basketbol Kulüplerimizin tüm kararları kendi Kulüp Yönetim Kurulları ve hisse sahipleri tarafından alınmakta olup bundan sonraki süreçte yaşanacak tüm gelişmelerin kararlarını alacak olanlar da, her iki Basketbol Kulübümüzün kendi Yönetim Kurulları’dır.

Sonrasında ise Banvit Basketbol Kulübü’nün gelecek sezondan itibaren Banvit markası ve ismi olmaksızın, başka isimler ve sponsorlarla yola devam edeceği belirtildi:

Uzun yıllardır sabırla ve yoğun emek harcanarak Ülkemizdeki en istikrarlı ve verimli organizasyonlardan biri haline gelen Basketbol Kulüplerimizin geleceği ile ilgili olarak bizim en ufak bir kaygımız ya da endişemiz bulunmamaktadır. Tüm basketbol kamuoyunun çok değerli gördüğünü bildiğimiz Basketbol Organizasyonumuz ve dolayısı ile her iki Kulübümüz, önümüzdeki sezondan itibaren özdeşleştiğimiz ‘‘Banvit’’ markası ve ismi olmaksızın başka isimler ve bu organizasyonun gerçek değerini anlayarak takdir edecek başka sponsorlarla ve tabi ki ilk günkü motivasyonu ile yoluna devam edecektir.

Bugüne kadar olan süreçte, Banvit A.Ş. ile aramızdaki sözleşme ve etik kaygılarımız nedeni ile Kulübümüze Sponsorluk desteği vermek için ilgi gösteren kuruluşlarla doğal olarak ciddi temaslarda bulunmamıştık. Ancak bundan sonraki günlerde bu çalışmalarımıza ve temaslarımıza hız vereceğiz.

Her iki Kulübümüz de Türk Gencine yatırımını, Milli Takımlarımıza hizmetini ve üst düzey yarışmacı ruhuyla Türkiye ve Avrupa’daki tüm kulvarlarda mücadelelerini sürdüreceklerdir. Vefakar taraftarlarımızın ve basketbol kamuoyunun bu konuda en ufak bir endişe duymasına gerek bulunmamaktadır.

Şu etapta konuyla ilgili olarak anlatmak istediklerimiz yukarıda bahsettiklerimizle sınırlıdır. Gerek görüldüğü takdirde, anlaşmamızın sona ermesini takiben daha detaylı açıklama yapılabilir.”

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?