Konyaspor’un isim sponsoru Atiker Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker, takıma destek olmak için sponsor olduklarının altını çizdi

Atiker Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Atiker, Atiker Konyaspor’un resmi yayın organlarından Konyaspor Dergisine konuştu. Atiker Konyaspor’a eskiden bu yana destek olduğuna dikkat çeken Atiker, “Biz Konya’da doğan ve Konya’da büyüyen bir firmayız. Konya’yı tanıtmanın 3 yolu var; birincisi Konyaspor, ikincisi Mevlana, üçüncüsü ise sanayidir. Eğer bu şehrin takımı Süper Lig’de olmazsa Konya’yı tanıtamazsın. Onun için biz geçmişten bu güne kadar her zaman Konyaspor’un Süper Lig’de olması için elimizden gelen gayreti verdik. Sponsor olmadan önce de Konyaspor’da çeşitli dönemlerde yönetimde bulunduk. Konyaspor’un Süper Lig’e çıkmasında büyük katkımız olmuştur. Her zaman Konyaspor’un yanındayız. Aynı zamanda Konyaspor ile birlikte Konya Anadolu Selçukspor ve Konya Engelliler Gücü’ne de destek oluyoruz. Gençliği meşgul edebilecek, gençliği kötü yoldan kurtarabilecek her türlü sosyal aktivitenin yanında oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

AVRUPA’DA TECRÜBE KAZANDIK

Avrupa mücadelesinde yeşil-beyazlı takımın galibiyet alamamasına rağmen şehri en güzel şekilde temsil ettiğine dikkat çeken Mehmet Ali Atiker, “Şehrimizin takımı tarihinde ilk defa UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele etti. Hepimiz çok gururlandık. Bu tür turnuvalarda aldığınız sonuçlar önemli değildir. Konyaspor bu sene çok önemli bir tecrübe kazandı. Konyaspor inşallah Süper Lig’in üst sıralarında kalıcı olup daha çok kez Avrupa’ya gitme şansını yakalar. Buraya maça gelen takımlar da burada çok güzel ağırlandı Konya’yı bu yönüyle iyi temsil ettiğimizi düşünüyorum. dedi.

BEKLENTİMİZ YOK

Mehmet Ali Atiker, Konyaspor’a sponsor olmalarının nedenini ise beklentiden çok desteğe bağlayarak şunları söyledi: “Konyaspor’a sponsor olduk ama bunda Atiker Şirketler Grubu’nun bir beklentisi yok. Sırf Konya’mıza ve Konyaspor’umuza bir katkımız olsun diye sponsor olduk. Bunu, bir Konyalı olarak görev bildiğimiz için yaptık. Aynı zamanda Konyalı bir sanayici olarak gençlerin eğlenebileceği yer maçlardır, spordur. Bunun da önünün açılması için Konyaspor’un Süper Lig’den düşmemesi gerekiyor. Bir şehrin takımı Süper Lig’de oynamazsa o şehir tanıtılamaz. Takımımızın düşmemesi için, geçen sene yakalanan başarının kalıcı ve devamlı olabilmesi için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz.”

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?