Antalyaspor Hentbol Şube Sorumlusu Hakan İrban, “Sponsorluk geliri sağlarsak kadromuzu takviye edip play off maçları ile Avrupa Kupası mücadelesi vereceğiz” dedi.

Erkekler Hentbol Süper Lig’de 4 maçta kazandığı 3 galibiyetle puan cetvelinde 2’nci sırada bulunan Antalyaspor, deplasmanda oynayacağı Göztepe Spor Kulübü maçı hazırlıklarına devam ediyor. Antalyaspor Hentbol Şube Sorumlusu Hakan İrban, maç öncesi antrenmanlara sakat ve eksik oyuncularının çokluğuna dikkati çekti. Göztepe Spor Kulübü’nün, bireysel oyuncu kalitesi ve bütçe olarak bakıldığında maçın favorisi gösterildiğine değinen İrban, “Biz ise zoru seviyoruz, her ne kadar eksiklerimiz olsa da takım birlikteliğimiz ve takım oyunumuz ile sürpriz yapmak istiyoruz” dedi.

Ligde zorluk arttı

Süper Lig’de bu sezon 13 takımın mücadele ettiğini anlatan İrban, statü gereği 3 takımın küme düşeceğini ve 8 takımın şampiyonluk için play off oynayacağını dile getirdi. Ligde yabancı sınırlamasının kalkmasından dolayı zorluk derecesinin arttığını vurgulayan İrban, “Antalyaspor olarak biz de play off’ta mücadele etmek istiyoruz” ifadesini kullandı. Ligde en az yabancı oynatan kulüplerden biri olduklarını vurgulayan İrban, “Bütçemiz doğrultusunda kurabileceğimiz en iyi kadroyu oluşturduk. Ancak en az iki takviyeye daha ihtiyacımız var. Sponsorluk geliri elde edersek kadromuza takviyede bulunacağız ve ligde kalıcı olup, play off maçları ile Avrupa Kupası mücadelesi vereceğiz” diye konuştu.

Kaynak : DHA