Antalyaspor Yönetim Kurulu’nun ‘Tatil.com’ ile 2 yıllığına 3 milyon 836 bin Dolara isim sponsorluğu konusunda anlaşmasına karşın, özellikle sosyal medyadan gelen Antalyaspor taraftarının tepkisi üzerine bu anlaşmadan vazgeçildi.

TEKLİF FİRMADAN GELDİ

Türkiye’nin en büyük tatil sitelerinden birisi olan ‘tatil.com’ adlı internet sitesi ile sponsorluk anlaşması direkten döndü. Firma, Antalyaspor Kulübü’nün kapısını çaldı ve kırmızı beyazlı takıma sponsorluk teklifinde bulundu. 2 yıllığına 3 milyon 836 bin Dolara isim sponsorluğu teklifinde bulunan firmanın bu teklifini değerlendiremeye alan yönetim kurulunda özellikle Başkan Ali Şafak Öztürk anlaşmaya ilk etapta sıcak baktı. Yönetim kuruluna ‘Tatil.com Antalyaspor’ isminin Antalya’ya tatili çağrıştıracağını belirten Öztürk, bu teklife olumlu yanıt verdi.

 

TARAFTAR İSTEMEDİ

Firma kırmızı beyazlı takıma, isim sponsorluğu karşılığında ilk yıl 1 milyon 836 bin Dolar, ikinci yıl ise 2 milyon Dolar olmak üzere toplamda 3 milyon 836 bin dolara iki yıllık anlaşma teklif etti ve logonun değişmeyeceği belirtildi. Bu görüşmenin Antalyasporlu taraftarlar tarafından duyulması ve sosyal medyada tartışılması üzerine, Antalyaspor isminin önüne sponsor ismi gelmemesini isteyen taraftarlar bu duruma tepki gösterdi.  Antalyasporlu taraftarlar özellikle sosyal medyadan Başkan Ali Şafak Öztürk’e bu konudaki görüşlerini iletti. Başkan da yönetim kurulunda taraftarın isim sponsorluğuna sıcak bakmadığını belirterek, “Taraftar istemiyor. Böyle bir şey belki bize para kazandırır, ancak taraftarın istemediği bir durum da tepkiye neden olur, o yüzden ben sıcak bakmıyorum” dedi ve anlaşmadan vazgeçildiği öğrenildi.

 

Sponsorlukta son dönemlerde taraftarların isteklerinin önem arz ettiğini görmekteyiz. Sponsorluğun Kazan-Kazan-Kazan ilişkisindeki son “Kazan” olan taraftarların sözünün dinlenmesi, sponsorluk algısının artmış olduğunu gösteriyor.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?