Gaziantep’in önde gelen mühendislik firması Ankas, süper amatör küme ekiplerinden İstiklalspor’a sponsor oldu.

Yeni sezonla birlikte bordo – mavili sporcular göğüslerinde Ankas Mühendisliğin adını ve logosunu taşıyacaklar.

Ankas Mühendislik Satın Alma ve Lojistik Yönetici Alaettin Atalar, Ankas Mühendislik olarak spora büyük önem verdiklerini ve desteklediklerinin altını çizerek, “Gaziantep’te sporun daha da gelişmesi için yaptığımız çalışmalar çerçevesinde İstiklalspor’a destek olmaya karar verdik. Amacımız ilk defa mücadele ettiği süper amatör kümeden takımı üst liglere taşımak. Amatör kulüplerin bizim gibi şirketlerin desteğine çok ihtiyaçları var. Türkiye’de sporun daha da gelişmesi ve adil olması için tüm büyük şirketlerin amatör kulüplerine destek vermesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Atalar, “Sosyal projelere ve İstiklalspor’a desteğimizi sürdüreceğiz. Verdiğimiz desteklerle umarım spora faydamız olur, Ankas Mühendislik olarak en büyük arzumuz bordo – mavili takımı şampiyon görmektir.” dedi.

İstiklalspor Kulüp Başkanı Ernail Usta, Ankas Mühendislik tarafından verilen sponsorluk desteğinin kulüp adına çok büyük bir önem arz ettiğini belirttiği konuşmasında Ankas Mühendisliğe teşekkürlerini sundu.

Usta, şöyle konuştu: “Ankas Mühendislik tarafından kulübümüze sağlanan destek, bu kulübün hem bugünü hem de yarınları için büyük adımlar atabilmemize vesile olmuştur. Maddi anlamda sağlanan bu destek bizlere manevi bir güçte olmuştur. Şehrimizde yatırımlarda bulunan ve istihdam sağlayan bir kuruluşun kulübümüze sağladığı bu büyük destek ayrıca örnek teşkil etmiştir. Bizleri mutlu eden bir diğer husus ise şehrimizde yatırımlar yapan bir kuruluşun bir spor kulübüne gösterdiği bu ilgi ve alakadır. Ankas Mühendislik ve çalışanlarına İstiklalspor’a sağladıkları destek için teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Bu desteklerin devamı için paylaş 🙂