Bağcılar Evrenspor Kadın Futbol Takımı ile Altınbaş Üniversitesi arasında forma göğüs sponsorluğu anlaşması imzalandı.

İmza töreni üniversitenin Mahmutbey Yerleşkesi’nde gerçekleşti. Törene, Mütevelli Heyet Başkanı Ali Altınbaş, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, Kulüp Başkanı Mehmet Sirkeci, Bağcılar Belediyesi Spordan Sorumlu Başkan Danışmanı Mehmet Sirkeci ile Bağcılar Belediyesi yetkilileri ve takım oyuncusu kadın futbolcuları da katıldı.

Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, “Altınbaş Üniversitesi olarak Bağcılar’da rektörlüğü bulanan ve bu ülkede en fazla öğrencisi bulunan bir yükseköğretim kurumu. Biz bugün yeni bir işbirliğinin ortasındayız. Başındayız demiyorum epeydir iç içeyiz. Bir aya yakın beraberiz. Forma sponsoru olarak Evrensporu destekliyoruz. Onlarda gollerini atarken bizim formalarımız ile atıyorlar. Bu çok önemli bir şey. Türkiye’de Kadın futbolu yeni yeni gelişen spor dallarından biri. Yeni yeni şampiyonlar ligine ileride takım gönderecek bir seviyeye ulaştık. Zaman zaman seyrediyorum. Hak ettiği yerde mi? değil. Kanallarda bile maçları bulmak için baya uğraşıyorsunuz. Ancak futbol kulüplerinin kendi kanallarında yer veriliyor. Dünyada böyle değil ama olimpik spor olarak oynanan bir spor dalı. Bizde geçlerimizin, kadınlarımızın, kız çocuklarımızın bu sporda yer almalarına destek vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bağcılar Evren Spor Kulüp Başkanı Mehmet Sirkeci: “Kızlarımızla 5 yıl önce karşılaştık. Okudukları üniversitelerde şampiyon olmuş, Türkiye Şampiyonası’nda birinci olmuşlardı. Başkanımızın yanına kendi kupalarıyla geldiler. Bir şey istiyor musunuz sorusuna ise ‘Bize sahip çıkın. Ligde oynamak istiyoruz’ dediler. Biz de takımımızı kurduk. Üniversiteye, bu tabloya destek olduğu için teşekkür ederiz. Takımımızı Türkiye hatta dünyayla tanıştırmak istiyoruz” dedi.