TFF tarafından kulüplere ödenen Sponsorluk ve Naklen yayın maddi gelirlerinde artış sağlandı. TFF Yönetim kurulu üyesi Arif Koşar 2. ve 3. liglerin grup belirleme töreninde yaptığı konuşmada “Naklen yayın geliri 85 ve 110 bin liradan; 150 bin liraya yükseltildi. Sponsorluk geliri 2. Liglerde 200 bin lira, 3. Liglerde de 140 bin liraya çıkarıldı. Seyahat-konaklama giderleri de 180 bin liraya çıkarıldı” müjdesini verdi.

Türkiye’deki Spor kulüpleri yaşanan maddi sıkıntıdan dolayı bazı projelerini gerçekleştiremezken 2015-2016 futbol sezonu öncesi kulüpler sağlanan maddi gelirlerde artış yaptı.

TFF Spor Toto 2. ve 3.Liglerin grup belirleme töreninde konuşan TFF yönetim kurulu üyesi Arif Koşar kulüp temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, “ Sizler birer imalathanesiniz. Siz iyi oldukça Türk futboluna iyi insanlar, ahlaklı futbolcular yetiştireceğinizi hep söyledik. Bunları artık reel hale getirdik” dedi. Konuşmasında kulüplere sağlanan maddi gelirler konusunda müjdeli hasar veren Koyar özetle şunları söyledi, “Geçen hafta size belli bir miktarda avans göndeririz demiştik. Ama takdir edersiniz ki yeni yönetim kurulu toplantımız ancak dün yapılabildi. Bugün 150’şer bin lira kulüplerimizin hesaplarına geçti. Artışları da ifade edeyim. Bütçenizi de ona göre yapın. Naklen yayın geliri 85 ve 110 bin liradan; 150 bin liraya yükseltildi. Sponsorluk geliriniz 2. Liglerin 200 bin lira, 3. Liglerde de 140 bin liraya çıkarıldı. Seyahat-konaklama giderleri de 180 bin liraya çıkarıldı. Genç futbolcu primleri, ön görüleri veya tavsiyelerini söyleyeyim. 2. Lig’deki 36 takım için 2 milyon lira net. Bu paranın tümü 2. Liglere dağıtılacak. 3. Liglere ise 3 milyon lira ayrıldı. Yani örnek olarak 57 takımdan 10 futbolcuya düşüyorsa bu para; onlara dağıtılacak. ‘Puanlama sisteminde farklılık olur mu’ diye bir soru işaretleri oluşmasın. Reel olarak bu para dağıtılacak” dedi.