Sauber’in teknik patronu Frederic Vasseur, Alfa Romeo gibi bir isim sponsorunun, Sauber için oldukça yoğun bir kış dönemine yol açtığını söyledi.

Sauber, 2018 yılı için Honda motoruna geçiş yapmaya karar verdiyse de, Vassuer’ün yeni teknik patron olarak gelişi anlaşmanın birkaç saat içinde iptal edilmesine neden oldu. Bunun yerine, Ferrari ile olan bağları güçlendirdi, Alfa Romeo’nun isim sponsorluğu alan ve yeni Ferrari motorları ile yarışmasını sağlayacak bir anlaşma imzaladı. Vasseur, “Teknik açıdan ekstra bir çalışma yoktu. Zaten orada tastamamdıkHonda motorundan Ferrari motoruna geçişimiz ve Alfa Romeo sponsorluğumuz biraz gecikti, çünkü Temmuz ayının sonundaydı, bu yüzden tasarım biraz ertelendi, ancak amaçlandı. Teknik açıdan eminim biraz geciktik. Pazarlama ve iletişim ekibi için de zor oldu. Takım için bir isim sponsoru olması iyi bir adım ama aynı zamanda büyük bir adım. Her birimi pekiştirmeliyiz ve çok kişiyi işe almamız gerekiyor. Ama elbette heyecan verici ama bir o kadar da zor bir olay. Fabrikadaki adamlarla hiçbir şey yapmamak zorunda kalmaktan çok bu sorunun olması daha iyi!

Ferrari motorlarına geri dönüşün 2018 aracının tasarımında “küçük bir gecikme” yaratmasına rağmen, Vassuer uzun vadede buna değer olacağına inanıyor.

Elbette Ferrari motoruna geri dönmeye karar verdiğimizde, Honda motorlu aracın tasarımı zaten başlamıştı. Yaklaşımı biraz değiştirmek için aracın arkasını yeniden tasarlamamız gerektiğinde bu küçük bir gecikme anlamına geliyordu ama işte, hayat. Bu önemli değil ancak şu anda uzun vadeli bir anlaşma yapıyoruz ve başlangıçta birkaç haftalık bir sorun olması durumunda bunun bir sorun teşkil etmemesi gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda ve son haftalarda değil.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?