Türkiye’deki 15.yılını kutlayan Huawei sponsorluğunda, bu yıl 17’ncisi düzenlenen, Çince yarışması ve Çin kültür performanslarıyla renklenen “Çin Köprüsü” etkinliği, Yeditepe Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü’nde düzenlendi.

Aralarında Çin büyükelçiliği kültür ateşesi Ruilin Shi, Çin büyükelçiliği İstanbul Başkonsolosu Cui Wei, Yeditepe Üniversitesi Kurucusu Bedrettin Dalan ve Huawei Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Wangshouli’nin de bulunduğu 14 farklı üniversiteden 55 katılımcı  davetlilere Çince bilgilerini ve Çin kültür performanslarını sergiledi.

Gün boyu süren ve Huawei Türkiye Ar-Ge’nin de desteklediği etkinlikte, katılımcılar 3 etapta değerlendirildi. İlk etapta Çince yazılı sınava giren katılımcılardan başarılı olan 25 kişi, Çince konuşma etabıyla performanslarına devam etti. Bununla beraber Çin kültür performanslarıyla devam eden katılımcılar resim, şarkı, dans, canlandırma ve diğer yeteneklerini sahnelediler. Etkinliğin birincisi İzmir Ege Üniversitesi’nden Betül Akçakaya oldu. İlk 3’e kalan katılımcılar Huawei’den akıllı telefon kazandı. Diğer etaplardaki katılımcılara da Huawei ürünlerinden armağan edildi. Aynı zamanda tüm katılımcılar Huawei Türkiye’deki kariyer olanaklarından da yararlanabilecekler.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂