KKTC Okçuluk Federasyonu geçtiğimiz Pazar günü Taşkent’te bulunan Atıcılık İhtisas Kulübü atış alanında KKTC’de ilk kez düzenlenen ve oldukça ilgi toplayan üç boyutlu atış yarışması düzenledi. Yarışma atıcılık Kulübü Başkanı Mustafa Şevketoğlu’nun ve Okçuluk Federasyonu ana sponsoru NAVEK A.Ş’NİN katkıları ile gerçekleşti.

Yarışma atış sahasındaki 1 km’lik parkura yerleştirilen ve her birinin mesafesi 300 metre olarak belirlenen sunu hayvanlar üzerinde işaretlenmiş hedeflere yapılan yarışmaya Okçuluk Federasyonu bünyesinde bulunan GAÜ, BÜY ve YENİKENT okçuluk kulüplerinin yanısıra ferdi sporcular ve şuanda kulüp kurma aşamasında olan ve ülkemizde okçuluk sporu yapmak isteyen İngilizlerin katılımı ile gerçekleşti. 

Yarışma para ödüllü olup dereceye girenlere verildi. Yarışma öncesi konuşan Okçuluk Federasyonu Başkanı Ferdi Çiftçi KKTC de ilk kez böyle bir yarışma düzenlemenin gururunu yaşadıklarını ve her geçen gün Okçuluk Federasyonu olarak daha da yeniliklere imza atarak bu sporu geliştireceklerini kaydederken, bu yarışmada kendilerine destek olan Mustafa Şevketoğlu’na teşekkürlerini iletti. Mustafa Şevketoğlu ise Okçuluk Federasyonu ile işbirliği yaparak ilk kez düzenlenen bu yarışmada kendisi de yarışma fırsatı bulduğunu, bu sporu sevdiğini ve her zaman Okçuluk Federasyonu’nun yanında olduğunu; bu etkinlikleri daha sık yapacaklarını sözlerine ekledi. Ferdi Çiftçi Yarışma Ödüllerine geçilmeden önce ise Mustafa Şevketoğlu’na katkılarından dolayı bir Teşekkür Plaketi sundu.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂