Unico Sigorta, Türk Olimpik Yelken Milli Takımı’na 2020 Olimpiyatları yolunda destek olmak amacıyla, Türkiye Yelken Federasyonu’nun sponsoru oldu. 2020 Olimpiyat Oyunları’na kadar geçerli olacak anlaşma doğrultusunda, Unico Sigorta maddi desteğinin yanı sıra elementer branşta Türkiye Yelken Federasyonu’nun sigorta işlemlerini de gerçekleştirecek.

Türkiye Yelken Federasyonu ve Unico Sigorta arasında gerçekleşen sponsorluk imza törenine, Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Unico Sigorta CEO’su Cenk Tabakoğlu, TYF Başkan Vekili Ceyhun Üstüner ve TYF İcra Kurulu Üyesi Melih Dilikoğlu katıldı.

İmza töreninde konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Unico Sigorta’ya verdiği destekten dolayı teşekkür ederken “2020 Olimpiyatları madalya hedefimiz yolunda gerçekleştirdiğimiz sponsorluk anlaşmaları bizlerin motivasyonunu daha da artırıyor. Bu zorlu süreçte yanımızda olan Unico Sigorta’nın desteği bizim için çok değerli. Ülkemize yelken sporunda ilk Olimpiyat madalyasını kazandırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

“Amatör spor branşlarına verilen destekler Türk sporu için çok önemli. Sporumuza destek verenleri sadece sponsor olarak görmüyor, hedeflerimize yürürken bizlerin yol arkadaşı olarak kabul ediyoruz. Alanında çok güçlü olan Unico Sigorta’nın da gücünü arkamıza alarak hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz.”

Unico Sigorta CEO’su Cenk Tabakoğlu ise sponsorlukla ilgili olarak “Kurulduğumuz günden beri, sporda amatör branşların destekçisi olduk. Sponsorluklar kulüplere destek olmanın yanı sıra, sporcularımıza da büyük bir moral oluyor. Arkalarında kendilerini birebir destekleyen bir markanın olduğunu bilmek onlara güven veriyor. Ülkemizde spora ne kadar farklı dallarda destek olursak, dünyada sesimizin daha çok duyulacağına inanıyoruz. Ülkemizde çok yetenekli sporcular var, bu doğrultuda yaptığımız yatırımların bir sosyal sorumluluk bacağı da ortaya çıkıyor. Türk Olimpik Yelken Milli Takımı’nın yelkende ilk olimpiyat madalyasını ülkemize getireceğine inancımız tam. Bu süreçte sporcularımızın yanında olacağız ve Türkiye Yelken Federasyonu’na her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz” dedi.