Metin Yıldırım, “Sponsorun samimiyetine inanmazsam kongrede aday olurum” derken Mutlu Altuğ, basın açıklaması yapacağını söyledi.

 

Karşıyaka’da ilkinin bugün çoğunluğun sağlanamaması halinde 21 Mayıs’ta yapılacak genel kurul öncesi kulisler yoğunlaştı. Ali Erten’in adaylığını açıklamasının ardından gözler adaylık için ismi geçen Metin Yıldırım ve Mutlu Altuğ’a çevrildi. KSK Futbol Altyapı Başkanı Metin Yıldırım şartlı olarak adaylığını askıya aldığını belirterek, “Kulübümüze kaynak sağlayacak bir sponsorun desteği kesecek hareketlerde bulunmam. Ancak, sponsorun samimi olmadığını hisseder ve somut adımlar atılmadığını görürsem genel kurulda bile aday olabilirim” dedi.
Futbolda kurtuluşun altyapılardan geçtiğini belirten Yıldırım, “Sezon başından beri bu gençlere şans verilmedi. Şimdi alınan sonuçlar sonrası eleştiriyorlar. Bu gençler bizi evlatlarımız onlara sahip çıkıp destek olmalıyız. İçinde bulunduğum mevcut yönetim stat konusunda pasif kaldı” dedi. Öte yandan başkan adayı olması beklenen Mutlu Altuğ yarın kulüp binasında basın açıklaması yapacağını bildirdi. Bunun üzerine aynı gün basın toplantısı yapacağını açıklayan Erten’in basın toplantısını cumartesi gününe kaydırdığı öğrenildi.
Yaprak dökümü
PTT 1. Lig’de hedefsiz kalan Karşıyaka’da yaprak dökümü devam ediyor. Yeşil-kırmızılı ekipte iki yıllık sözleşmesi bulunan Mehmet Sıddık İstemi ve sözleşmesi devam eden Ahmet Arı izin isteyip takımdan ayrıldı. Mehmet Sıddık, sözleşmesini tek taraflı fesih etmek için federasyona giderek kulübe ihtarname gönderdi. Son haftalarda forma şansı bulumayan Ahmet Arı’da tatile erken çıktı. Yurtdışında tatil yapan Ahmet Arı’nın da alacaklarını garanti altına almak için federasyona gittiği öğrenildi. Denizlispor deplasmanı öncesi gece kulübünde görüldüğü için Ahmet Arı’ya 23 bin 400 lira ceza kesilmişti. Karşıyaka’da daha önce teknik heyetin düşünmediği Servan Taştan’da federasyona başvurarak sözleşmesi fesih etmişti.

‘Sevdamız Karşıyaka’

Karşıyaka’ya gelecek sezon sponsor olarak destek vereceğini açıklayan İstanbullu işadamı Erdal Acar’ın geçtiğimiz gün sosyal paylaşım sitesi ‘ınstagram’dan yaptığı paylaşım büyük ses getirdi. Acar, İstanbul’da dostları ile yemek yediği restoranda ‘Karşıyakalı’ şarkısını söyledi ve daha sonra da Kaf-Kaf çekti. Yeşil-kırmızılı kulübe karşılıksız destek vereceğini belirten Acar videoyu, “Sevdamız KARŞIYAKA” başlığı ile paylaştı.