20 yıldan fazladır Türkiye’de hizmet veren Solgar Vitamin, 2020 Şubat ayında düzenlenecek Türkiye Erkekler Basketbol Kupası’nın isim sponsoru oldu.

Solgar Türkiye CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Ütebay bu sponsorlukla ilgili, Türk basketbolu için desteklerini sürdüreceğini vurgulayarak, “Solgar olarak, Türkiye’de ve dünyada yüksek performans gerektiren spor alanlarına yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda öncelikle Türk Basketboluna destek olmaktan ve üst düzey bir organizasyon olan Türkiye Kupası’nda İsim Sponsoru olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. ING Basketbol Süper Ligi ve Avrupa Kupaları’nda izlediğimiz takımlarımızın kupa için mücadele edeceği bu büyük organizasyonda işbirliğimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda yer alacak ve Basketbol Süper Lig’ini ilk 8’de bitiren 8 takım sırasıyla: 1- Anadolu Efes, 2- Pınar Karşıyaka, 3- Fenerbahçe Beko, 4- Galatasaray Doğa Sigorta, 5- Tofaş, 6- Teksüt Bandırma BK, 7-Darüşşafaka Tekfen, 8-Türk Telekom olarak finalize oldu.

Solgar Vitamin Türkiye Kupası’nda, bu 8 takımın aralarında gerçekleştireceği eleme maçları 11-12 Şubat 2020, bu maçlarda belli olacak ilk 4 takımın yer alacağı Final Four Maçları ise 14-16 Şubat 2020’de Ankara Sports Hall’da gerçekleşecek.