QNB Finansbank “Minik Eller Büyük Hayaller” sosyal sorumluluk platformu kapsamında çocukları geleceğe hazırlamak felsefesi ile matematikten kodlamaya, kültür-sanattan eğitime kadar birçok alanda proje gerçekleştiriyor.

Bu kez çocuklara matematikte öğrendiklerini uygulamalı olarak görecekleri, hatta deneyerek anlayacakları eğitim modüllerini ve atölye çalışmalarını hayata geçirdi. ‘QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı Türkiye turuna Denizli’de başladı.

QNB Finansbank’ın ana sponsorluğunda Tales Matematik Müzesi işbirliği ile hayata geçen proje paralelinde özel olarak hazırlanan TIR, Denizli Merkez Efendi Belediyesi desteği ileDenizli Merkez Efendi Kültür Merkezi’nde kuruldu. Toplam 34 adet modül ve beş ayrı atölye 24-28 Eylül tarihleri arasında Denizlili çocuklara ulaşmayı hedefliyor.

QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu: “Banka olarak kurumsal sosyal sorumluluk alanında çocukların geleceğe hazırlanırken yanlarında olmayı misyon edindik. Bu kapsamda QNB Finansbank olarak, 2015 yılında çocuklarımızı geleceğe hazırlamak, yenilikçi, yaratıcı ve analitik düşünebilen nesiller yetiştirmek amacıyla “Minik Eller Büyük Hayaller” sosyal sorumluluk platformunu kurduk. İlk günden itibaren proje ortaklarımız ve QNB Finansbank’ın gönüllüleriyle birlikte yüz binlerce çocuğumuzun geleceğine ışık tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu kez de eğitimde en önemli alanlardan biri olan matematik konusunda çocuklara görerek ve uygulamalı öğrenecekleri bir proje geliştirdik. QNB Finansbank ve Tales Matematik Müzesi işbirliğiyle hayata geçen “QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR”ı, 15 şehrimizde on binlerce öğrencimizin matematiğin keyifli dünyasını keşfetmelerini sağlamak için yola çıkıyor. TIR’ımızda yer alan modüller ve atölye çalışmalarıyla çocuklarımıza matematiğin sadece rakamlardan ibaret olmadığını; hayatın her alanında, sanatta, mimaride, doğada yer aldığını uygulamalı şekilde öğreterek eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Çocuklarımız matematikte öğrendikleri bilgileri, birebir uygulama ile daha iyi anlayacaklar. Bir çocuğa katkıda bulunmanın geleceğin inovasyon liderlerine katkıda bulunmak olduğuna inanıyor, Türkiye’nin geleceğine güveniyoruz” dedi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?