2015 ABD Atletizm Şampiyonası 200 metre ve 2015 NCAA Atletizm Şampiyonası 100 metre birincisi Prandini, Dünyanın En Hızlı Adamı Usain Bolt’un da dahil olduğu PUMA sponsorluğundaki seçkin atletler arasına katılıyor. Prandini ile, 5 kez FIFA Yılın En İyi Kadın Futbolcusu seçilen Marta ve tüm zamanların en genç LPGA şampiyonu Lexi Thompson’ın da dahil olduğu PUMA kadın atlet portfölyösü daha da genişliyor.

Üstün performansı ve spor potansiyelini, renkli karakteri ve benzersiz tarzıyla dengeleyen Prandini, PUMA’nın Forever Faster mottosuna mükemmel bir uyum sağlıyor. Prandini, PUMA’nın Koşu & Antrenman ürünlerinin iletişim çalışmalarında yer alacak. Koşu & Antrenman alanlarında yatırımlarına devam eden PUMA, bütün bölgelerde ticari büyüme gösteren bu alanda Prandini’nin de katkılarıyla daha çok söz sahibi olacak. Atletizm yıldızı Prandini, aynı zamanda PUMA Kadın ürünlerinin de marka elçisi olacak. PUMA Kadın ürünleri, Performans başta olmak üzere pek çok ürün kategorisinde ön plana çıkacak.

Jenna Prandini: “PUMA ailesine katıldığım için çok mutluyum. PUMA, spor ve atletizmde köklü bir geçmişe sahip, büyük bir marka. Denediğim ayakkabı ve tekstil ürünleri muhteşem. Benim için çok heyecan verici bir iletişim planı hazırladılar. Kariyerimde böyle yeni bir maceraya başlamak beni çok heyecanlandırıyor. PUMA’da çok güzel karşılandım, daha çok şey öğrenmek için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

PUMA Performans Ürünleri Global Pazarlama Müdürü Johan Adamsson: “Jenna’nın pistte ve pist dışında PUMA için mükemmel bir marka elçisi olacağından şüphem yok. Yeteneği ve pistte gösterdiği özveri benzersiz. Olağanüstü yeteneği, karizması ve kendine duyduğu güven sayesinde markamıza çok iyi uyum sağlıyor. Kendisi iletişim stratejimizin çok önemli bir parçası olacak. Jenna’yı PUMA ailesinde görmekten mutluluk duyuyoruz ve hem bu hafta, hem de önümüzdeki zamanlarda büyük başarılar elde etmesini diliyoruz” diye ekledi.