Türkiye’nin Milli çizgi film kahramanı ilan edilen Pepee 20 Ocak’ta “Birlik Zamanı” adlı sinema filmi ile beyazperdede Türkiye ile buluşuyor.

 

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel’in ana sponsor, Turkcell’in altın sponsor olduğu Pepee Filmi’nin Türkiye’de çizgi sinema filmlerinin kaderini değiştirmesi planlanıyor. Filmin diğer sponsorları TUSİAD, Intel, TEB Girişim Bankacılığı ve Show Radyo dikkat çekiyor.

Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.


Özet ve Detaylar

Pepee, dedesinin labratuvarında ürettiği teknolojik sıcak hava balonu ile Türkiye semalarında kaybolur. Bu uçan teknolojik balon Pepee’yi önce Adıyaman-Nemrut, Urfa-Göbeklitepe ve en son ise Kapadokya‘ya götürür. Pepee başına gelen onca işten sıyrılıp evine geri dönebilecek midir?  Acaba gerçeği bulabilecek midir? En önemlisi sevginin ve bir olmanın ne kadar önemli ve değerli olduğunu anlayabilecek midir?

Aynı isimli sevilen milli çizgi film dizisinin üç boyutlu bir animasyon filmi Pepee: Birlik Zamanı’nda Pepee’yi Yağız Alp Şimşek seslendirirken, seslendirme kadrosunda Iraz Elif Kıraç, Çağrı Manas Kıraç, Meryem Atmaca ve Emre Törün de bulunuyor.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?