Trabzonspor’un stadyum isim sponsoru Papara oldu. Stadyumun yeni ismi Papara Park olacak.

Anlaşma 2023-24 sezonundan itibaren başlamak üzere toplam 5 sezonluk süreyi kapsayacak.

Papara, yıllık 236 milyon TL + KDV olmak üzere toplamda KDV dahil 1.416.000.000.-TL ödeme yapacak. Gerçekleşecek ödemeler her sene TÜFE oranına göre artırılacak.

Dönemin dolar kuruna göre anlaşmanın bedeli yıllık 8 milyon euro seviyesindedir. (Sezon başında Galatasaray ile RAMS arasında imzalanan anlaşmanın değeri ise yıllık 8 milyon dolar seviyesindeydi.) Türk futbol tarihinin en yüksek gelirli anlaşmalarından biri oldu.

Stadyum isim sponsorluklarındaki rekor (Türk Telekom – Galatasaray ile 10 milyon dolar) ise kırılamadı.

2022-23 sezonunda stadyum isim sponsoru olmayan Trabzonspor, çok iyi bir anlaşma gerçekleştirdi.

 

Trabzonspor, Papara işe yaptığı anlaşmayı KAP’a bildirdi. Duyuruda şu ifadeler kullanıldı; “Şirketimiz ile PAPARA ELEKTRONİK PARA A.Ş. arasında Stadyum isim sponsorluğu ve diğer reklam ve iletişim haklarını kapsayan geniş kapsamlı bir sözleşme imzalanmıştır. Şirketimiz ile Papara A.Ş. arasında imzalanan sözleşme 2023-2024 sezonundan itibaren başlamak üzere toplam 5 sezonluk süreyi kapsamaktadır. Yapılan sözleşme gereği Papara A.Ş. Şirketimize kullanacağı haklar karşılığında yıllık 236 milyon TL + KDV olmak üzere toplamda KDV dahil 1.416.000.000.-TL ödeme yapacaktır. Yıllık bedel, her sezon öncesi haziran ayında açıklanacak olan yıllık tüfe değişim oranında arttırılacaktır.”