Ulusal ve uluslararası düzeyde elde ettiği derecelerle gururumuz olan Milli yüzücü Emre Öztürk‘e ismini vermek istemeyen gönüllü bir sporsever sponsor oldu.

Henüz 23 yaşında olmasına karşın ulusal ve uluslararası düzeyde elde ettiği derecelerle gururumuz olan Milli yüzücü Emre Öztürk’e ismini vermek istemeyen gönüllü bir sporsever sponsor oldu. 2 Avrupa şampiyonluğu ve 3 de Balkan derecesi bulunan İzmit yüzücüye bu sezonki zorlu boğaz yarışı ve 2016 Rio Olimpiyat seçmeleri öncesinde aldığı destek ile moral buldu. Daha önce de sponsor aradığını ancak bulamadığını söyleyen sporcumuz, “Yüzme sporu hem maddi hem de fiziksel olarak zor bir spor. Ne kadar başarılı olursanız olun, maddi destek olmadan daha fazla ileriye gidemezsiniz. 15 yıldır bu sporu kendi imkanlarımla yaptım. Umarım bundan sonra bana güvenen ve destek olanların sayesinde daha başarılı olacağım.” Bu yıl ki boğaz yarışlarında tekrar yarışacağını da söyleyen Emre, şampiyon olabilecek performansa sahip olduğunu belirtti.

 

Anasponsor bu sponsorluk hakkında ne diyor?

Bireysel sponsorluk türünde gerçekleşen bu olayda sponsorun adını saklı tutması sponsorluk adına pek yararlı bir olay değil. Bu olay daha çok bağış, destek, yardım gibi kelimelerle açıklanabilir bir durum. Adı sponsorluk olamaz. Yine de milli bir yüzücünün maddi anlamda bir kaynak bulması kendi sporu için çok faydalı olacaktır.

 

Bu haberi