Medipol Başakşehir Futbol Kulübü, altyapı oyuncularının futbol yeteneklerini izleme ve geliştirmeye yönelik, Dünya’nın ilk sanal gerçeklikle eğitim programı tasarlayan teknoloji şirketi Soccer Dream ile stratejik bir iş birliğine gitti. Anlaşma kapsamında akademi takımları oyuncuları çalışmalarının bir kısmını VR teknolojisi ile gerçekleştirecek. Soccer Dream, ekosistemi zenginleştirmek adına aynı teknolojinin Espor merkezinde kullanılması için projeler de tasarlayacacak.

Mepidol Başakşehir, Dünyanın en iyi 50 start-up firması arasında birinci olan Soccer Dream ile yenilikçi bir birliktelik başlattı. Paris Saint Germain, Pep Guardiola ve Jordi Alba gibi takım, teknik adam ve futbolcuların yararlandığı EKKONO antrenman metodunu sanal gerçeklik teknolojisi ile birleştiren şirket, futbolcuların saha içinde algı, sezme ve karar verme gibi bilişsel yeteneklerini geliştirmeye odaklı senaryolar tasarlıyor.

Global arenada Inter Milan ile de çalışan Soccer Dream kurucu ortaklarından Andreu Bartoli: “İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü gibi yenilikçi bir futbol kulübü ile ortaklık kurmak bizim için bir zevk. Futbol teknolojilerinin futbolcu gelişimini kapsayan rolünün öneminin çoğaldığına dair ortak bir anlayışa sahibiz. Kulübün kuruluşundan beri sahip olduğu bu vizyonu uygulayarak geliştirmelerinde kilit bir ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Sanal gerçeklik teknolojilerini yakın zamanda yeni kurulmuş Espor merkezimizde de kullanmayı planlayan kulüp CEO’su Mustafa Eröğüt: “İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak en başından beri saha içinde ve dışında yenilikçi teknolojileri destekledik. Bu teknolojileri futbolun geleceği olarak nitelendirmek artık doğru bir yaklaşım değil; aksine, tam olarak içinde yaşıyoruz. Avrupa ve Dünya futboluna ayak uydurmamız anlamında bunları hızlıca kabul edip adapte olmamız bizim için çok önemli. Türk futboluna kazandıracağımız yeni oyuncular da bu yöntemlere yabancı olarak yetişmemeli. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da bir İstanbul takımı, bir Türk takımı olarak yeniliklerin öncüsü rolünü üstlenmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.”

Bu haberi paylaşmak ister misiniz 🙂