Türkiye Basketbol Federasyonu ile Medicana Sağlık Grubu arasında Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsorluğu konusunda anlaşma imzalandı.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen törene Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Medicana CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Reha Özkaya katıldı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, yapılan işbirliğinden dolayı oldukça memnun olduğunu dile getirdi. Başkan Türkoğlu, “Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi, Avrupa’nın marka değeri en yüksek liglerinden biri konumunda. Ulusal ve uluslararası alanda büyük bir izleyici kitleye sahip. Ligdeki 16 takımın 11’i Avrupa’da mücadele etti, 8 takım Avrupa’da yoluna devam etmekte. Ligde şampiyonluk ve play-off potasında kıran kırana mücadele de devam etmektedir. Geçtiğimiz sezon ligimizde oynanan 260 karşılaşmanın tamamı televizyondan canlı yayımlandı. Bunun getirdiği memnuniyetle Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin toplam 15 güçlü markayla sponsorluğu bulunmakta. Medicana da aramıza katılarak gücümüze güç katacak. Bu anlaşma uzun yıllar sürecek işbirliğinin başlangıcı olacaktır. Her iki markaya katma değer sağlayan işbirliği olmasını önemsiyoruz. İstikrarlı anlaşmaların markalara ve basketbola katkılar sunduğuna inanıyoruz. Spor alanında uzun yıllardır çalışmalarını sürdüren Medicana’nın TBF ile bir araya gelmesi bizim için çok kıymetlidir. Bu anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum.” açıklamalarında bulundu.

Medicana CEO’su Reha Özkaya da bu anlaşmanın Hidayet Türkoğlu dönemine gelmesinden dolayı çok memnun olduğunu belirterek, “Bugün Türkiye Basketbol Ligi ile ana sponsorluk anlaşması imzalıyoruz. Bu anlaşmanın bu aşamaya kadar gelmesinden ötürü hem basketbol federasyonu hem de Medicana yöneticilerine teşekkür ediyorum. 

Medicana, spora ve sporcuya verdiği değer ve işbirlikleriyle tanınan, dünya çapında bir markadır. Biz basketbolda ilk işbirliğimizi yapmıyoruz. Büyük kulüplerle birçok çalışma yaptık. Verdiğimiz desteklere devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki bu anlaşmalar neticesinde başarı kaçınılmazdır. Biz 30 yılı aşkın süredir bu coğrafyada hizmet vermeye devam ediyoruz. Basketbolu ve seyircisini bu ülkede belli bir noktaya getiren Başkan Hidayet Türkoğlu’na desteklerimizin devam edeceğini söylemek istiyorum. Bu işbirliğinin de uzun yıllar sürmesini diliyoruz. Bizim basketbol oynadığımız dönemlerde pota bulamazdık ve mahalledeki demirci abilere pota yaptırırdık. Türkiye, bu yollardan geçerek buralara geldi. Dolayısıyla bu tarz işbirlikleri ve spora olan destek bizim için ayrı bir önem arz ediyor” ifadelerini kullandı.

Organizasyon, imza töreninin ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.