Türkiye’yi Bitcoin ile tanıştıran ve 4,4 milyon kullanıcısıyla Türkiye’nin en büyük Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu BtcTurk; futboldan, voleybola, atletizmden kayağa uzanan yelpazede yeni nesil sporcuların yanında olurken; reklam dünyasına da genç yeteneklerin katılmasını destekliyor.

Bu doğrultuda BtcTurk, Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl 33.’sü düzenlenen Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’de ‘Genç Kristaller’ kategorisinin sponsoru oldu. BtcTurk’ün ‘Liderlik’ iletişimi kapsamında verdiği ‘brief’ doğrultusunda düzenlenen yarışmaya 78 ekip başvurdu ve ön değerlendirme sonrasında 15 ekip finale kaldı.

Başkanlığını Tribal Worldwide İstanbul’un Başkanı Arda Erdik’in yaptığı ve aralarında BtcTurk Pazarlama Direktörü Eda Elif Özbek’in ve Marka Müdürü Nur Ergun’un yer aldığı 15 kişiden oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme ile ilk 3 belirlendi.  Birinciliği kazanan ekip iPhone 12’nin sahibi olurken, ikinci ve üçüncü olan ekipler sırasıyla iPhone Mini ve VR headset kazandı. Ödüller, Hasköy Yün İplik Fabrikası’nda düzenlenen ödül töreni ile takdim edildi.

Kazananlar:

Derece Ekip Adı Proje Adı Okul 
BİRİNCİ Merve Çalışkan Aklı Bizde Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi
Eylül Esra Tüfekçi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi
İKİNCİ Sude Güven #ZirveBurası Maltepe Üniversitesi
Hüseyin Görür Çankaya Üniversitesi
ÜÇÜNCÜ Erencan Bektaş Yeni Nesil Yatırımın Kaptanı Akdeniz Üniversitesi

 

Genç Kristal Yaratıcılık Yarışması Hakkında

Genç Kristal, Kristal Elma ev sahipliğinde Reklamcılık Vakfı’nın öncülük ettiği, üniversite öğrencilerini hedefleyen bir yaratıcılık yarışmasıdır. Sektöre hazırlanmak isteyen üniversiteli gençler için Genç Kristal Yaratıcılık yarışması bu yıl dördüncü kez düzenlenmiştir. Yarışma, üniversite öğrencilerinin reklam sektörü ile tanışmasına, sektör ile beraber ilk Kristal Elma’larını kazanmalarına destek olmayı hedeflemektedir.