Yapılan anlaşmaya göre, bu sezon kupa organizasyonları HDI Sigorta Erkekler Hentbol Türkiye Kupası ve HDI Sigorta Kadınlar Hentbol Türkiye Kupası olarak isimlendirilecek.

https://www.youtube.com/watch?v=itYUghDCve8

HDI Sigorta Genel Müdürlüğünde düzenlenen basın toplantısına, Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Başkanı Uğur Kılıç, HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’nun yanı sıra, THF ve HDI Sigorta yöneticileri katıldı.

THF Başkanı Uğur Kılıç, yaptığı konuşmada, “İki taraf için de bu sponsorluğun hayırlı olmasını temenni ediyorum. HDI Sigorta ailesine çok teşekkür ediyoruz. Bu paydaşlığı her geçen gün büyüterek HDI Sigorta’yı hentbolun içine daha fazla çekmek istiyoruz.” diye konuştu.

Türkiye Kupası için çeşitli şehirlerden kendilerine talep geldiğini söyleyen Kılıç, “Geçen sene erkekler 4’lü finali Sakarya’daydı. Sakarya’nın ev sahipliğinden çok mutlu ayrıldık. Bu sezon Bolu’da kadınlar 8’li final ev sahipliğini yapacağız. Konya’da da erkekler 8’li final hayata geçecek. Tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz. Geçen sezon şampiyon olan kulüplerimize çeşitli hediyeler verilmişti. Şimdi ilk turdan itibaren farklı ödüller verilecek. Bu imkanı sağladıkları için HDI Sigorta’ya bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu sponsorluğu finansal alışveriş olarak görmüyoruz, paydaşlık olarak değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Camia kulüplerini hentbola çekmek istediklerini söyleyen Kılıç, “Tüm camia kulüpleriyle iletişim içindeyiz. Fenerbahçe özelinde birtakım girişimlerimiz var. Ali Koç’la bir araya geldikten sonra Fenerbahçe’nin lokomotif görevi göreceğini düşünüyoruz. Trabzonspor’la bu konuyla ilgili bir görüşmemiz oldu. Camia kulüplerini hentbola katmak için çalışmalarımız devam ediyor.” şeklinde konuştu.

Hancıoğlu: “HDI Sigorta, Türk sporunda elinden geleni yapmaya devam ediyor”

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu da Türk sporuna destek olmaktan kaçınmadıklarını ve 9 branşta sponsor olarak yer aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Uğur başkan geçen sene kapsamı genişletmeye niyetliydi ve genişletti. Olmadığımız bir branşa geçen sene sayelerinde girdik. Onları kırmadık, iyi ki de kırmamışız. Türkiye Kupası adetimiz devam ediyor. Başkan seneye başka şeyler de istiyor. Bu sene hem kadınlarda hem erkeklerde Türkiye Kupası’nda birlikte olacağız. Çok mutluyuz bu anlaşma için. Başkana da çok teşekkür ediyorum. Geldikleri günden beri güzel işler yapmaya devam ediyorlar. Sponsorluklarını da 8’e yükselttiler. HDI Sigorta, Türk sporunda elinden geleni yapmaya devam ediyor. Pandemide kenara çekilmek istedik biraz ama yapamadık. Elimizden geldiğince bu alanlarda olmaya gayret ediyoruz. Engelli basketbol ve basketbol federasyonunda yıllardır varız. Umarım basketboldaki gibi iş birliğimiz hentbolda da uzun süre devam eder. Biz sadece sponsor değiliz yol arkadaşıyız. Dokunduğumuz yere fayda sağlamamız lazım. Yaptığımız işten keyif alıyoruz. Büyük takımların hentbolda olması önemli. Biz bu konuda elimizden geleni yaparız.”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde forma giyen Ramazan Döne ile Tekirdağspor’da forma giyen Ceren Subaşı ise HDI Sigorta’ya hentbola verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.