HDI Sigorta, sporda fair play ruhunu aşılayan, sporun faydalarını anlatan ve nasıl doğru taraftar olunabileceğini anlatan, 6 yaş ve üzerie çocuklara hitap eden “Futbol Bir Oyundur” müzikli çocuk tiyatro oyununa sponsor oldu. Oyun ilk olarak İstanbul’da Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sahne aldı.

60 dakika süren oyunun hikayesini Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Enis Fosforoğlu kaleme alırken, yönetmenliğini ise Seren Fosforoğlu üstlendi.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu: “Galatasaray Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Spor Kulübü ile 2018 yılında sponsorluk anlaşmaları imzaladık. Farklı branşlarda verdiğimiz destekler ile kulüplerimizin spora katkısını sürdürülebilir kılma gayreti içerisindeyiz. ‘Futbol Bir Oyundur’ müzikli çocuk tiyatrosu ise doğru taraftar olmanın ve ‘fair play’ ruhunun ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. İşin bu boyutu, branş ayrımı gözetmeksizin en az altyapı ve ekonomik süreçlerin sağlıklı yönetimi kadar mühim. Çünkü spor, aynı zamanda bir yaşam biçimidir. Çocuklarımıza, sahanın içerisinde ya da dışında nasıl davranmaları gerektiğini gösterebilmemizin, en az spora yönlendirilmeleri kadar önemli olduğunu düşünüyorum.”

 

UEFA’dan teşekkür alan “Futbol Bir Oyundur”un tam programı şöyle:

20 Ocak saat 12.30 / Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) Ataşehir – İstanbul,
27 Ocak saat 12.00 / Türkan Saylan Kültür Merkezi (TSKM) Maltepe – İstanbul,
28 Ocak saat 13.00 / Akasya AVM Sahnesi Üsküdar – İstanbul,
1 Şubat saat 14.00 / Zorlu AVM Drama Sahnesi Beşiktaş – İstanbul,
9 Şubat saat 13.00 / Akasya AVM Sahnesi Üsküdar – İstanbul,
10 Şubat saat 11.00 / Fuar Gençlik Tiyatrosu Konak – İzmir,
16 Şubat saat 13.00 / Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi Tepebaşı – Eskişehir,
17 Şubat saat 13.00 / Yılmaz Güney Sahnesi Çankaya – Ankara.