GO, Marmaris’te gerçekleştirilecek Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) Türkiye ayağı olan Rally Turkey’in organizasyon sponsoru oldu. İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “Marmaris’te 3 gün boyunca sürecek dev organizasyona, küresel standartlarda yarattığımız GO markamız ile sponsor olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Dünya çapında 4 kıtada, 13 ülkede düzenlenen Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10’uncu ayağı Rally Turkey adı altında Muğla Marmaris’te gerçekleşecek. Doğal güzellikleri ve karakteristik etaplarıyla ön plana çıkan Muğla ve çevresi, dünyaca ünlü pilotların zorlu mücadelelerine ev sahipliği yapacak.

GO’nun organizasyon sponsoru olduğu 13-16 Eylül tarihleri arasında Marmaris’te gerçekleşecek dev organizasyonun 10’uncu ayağında, son 5 yılın şampiyonu Sebastien Ogier ve sıralamada lider durumdaki Thierry Neuville başta olmak üzere birçok pilot yarışacak.

2018 yılında ülkemizde düzenlenecek en büyük spor organizasyonu olan ralli, 13 Eylül Perşembe günü saat 18.30’da Netsel Marina önünde start seremonisi ile başlayacak.

Türkiye’nin, 8 yıl aradan sonra Dünya Ralli Şampiyonası’nın 10. ayağı olan Rally Turkey’in Marmaris ev sahipliğinde düzenleneceğini belirten İpragaz CEO’su Eyüp Aratay, “Dünya çapında naklen yayınlanacak şampiyona için Marmaris’e 50 bin kişinin gelmesini bekliyoruz. Marmaris, bu dev organizasyonla dünyaya açılacak. Şampiyona, hem turizm hem de ülke ekonomimiz açısından büyük önem taşıyor” dedi.

GO ile dünyanın en büyük organizasyonuna sponsor olduklarından dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Aratay sözlerine şöyle devam etti:
“GO, gerçekten de her açıdan alışılagelmiş değerlerin çok üzerinde, uluslararası standartlarda yaratılmış bir marka. Sektöre, kendine has birçok özelliği de beraberinde getiren; felsefesinden, ürün ve hizmet kalitesinden taviz vermeyen GO’nun başarıları henüz yollara çıktığı 5’inci yılında uluslararası arenada tescillendi. 5’inci yılımızda dünya çapında milyonlarca kişi tarafından takip edilen Dünya Ralli Şampiyonası’nın Türkiye organizasyonuna sponsor olmaktan dolayı gurur duyuyoruz”.