Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle Bodrum Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen “6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası”, 6-8 Ekim tarihlerinde ilk kez Bodrum’da gerçekleştiriliyor.

Birçok farklı etkinliği bir araya getiren programıyla, Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasındaki en kapsamlı şampiyonalar bütünü olan 6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın desteği ve isim sponsorluğunda, Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından deniz, doğa ve yüzme tutkunu binden fazla sporcuyu ağırlayacak.

Bodrum Yalıçiftlik’te, Hapimag Sea Garden Resort’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek şampiyonayla ilgili Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel ve şampiyonanın resmi sponsorları Arena TürkiyeDistribütörü Sportive A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Selgur, Profilo Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin, Hapimag Sea Garden Resort Genel Müdürü Kerem Demirkol ve Koruncuk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Yurtbay‘ın katılımıyla şampiyonanın detaylarının açıklandığı bir basın toplantısı düzenlendi. “Ortak tutkumuz; suya olan sevgimiz” mottosuyla, yüzme sporunu her yaştan insana sevdirme amacı taşıyan şampiyonanın yenilikçi yaklaşımıyla hazırlanan programında, Türkiye’nin ilk dolunayda yüzme yarışı olan “Profilo Full Moon Meet/Dolunay’da Açık Su Yüzme Yarışı”, “Uluslararası Arena Aquamasters Setur Marinas 4 x 500 mt Relay Meet/Bayrak Yarışı” ve geleneksel “Uluslararası Arena Aquamasters Nissan Açık Su Yüzme Maratonu”ndan oluşan 3 önemli yarış düzenlenecek. Sosyal sorumluluk bilinci de taşıyan şampiyonanın programında ayrıca, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (KORUNCUK) yararına gerçekleştirilecek “CEO & Celebrity Swim Challenge” yarışında iş dünyasının önemli isimleri ve ünlüler de kulaç atacak.

Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel, “6-8 Ekim tarihleri arasında Bodrum’da 6.’sını gerçekleştireceğimiz Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’na, bu şampiyonayla birlikte toplam 7.000’e yakın sporcu katılmış olacak. Resmi kurumlar, yerel yönetimler ve özel sektörün birlikteliğiyle her geçen yıl gelişen ve büyüyen şampiyonamızda çok özel bir projeyi daha hayata geçireceğiz. Aquamasters ailesi olarak; iş dünyamızın önemli bireylerinin katılımıyla “El Ver, Hayata Tutunsun” sloganıyla Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı yararına kulaç atacak ve bu değerli sivil toplum kuruluşuna katkıda bulunmaya çalışacağız.” dedi.

Arena Türkiye Distribütörü Sportive A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Selgur, “Sportive olarak, Türkiye distribütörü olduğumuz su sporlarının dünyaca ünlü markası Arena ile, Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın 2015 yılından beri isim sponsoruyuz. Sportive, birçok farklı branşta sporu ve sporcuyu desteklemeye gönül vermiş bir marka. Bu anlamda, distribütörü olduğumuz markaların felsefesiyle örtüşen organizasyonlarda yer almak ana misyonlarımızın başında geliyor. Yüksek teknolojisiyle profesyonel yüzücülerin tercihi olan Arena ile bu organizasyonun bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm katılımcılara başarılar dileyerek, organizasyonda emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyorum” diyerek şampiyonayla ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Profilo Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin, “Profilo olarak Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na ikinci kez destek vermekten mutluluk duyuyoruz. 6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası kapsamında iki ayrı yarışın sponsorluğunu üstlendik. Bunlardan biri 6 Ekim Cuma akşamı Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek dolunayda yüzme yarışı olan Profilo Full Moon Meet, diğeri 8 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek açık su yüzme maratonu içindeki 6.000 metre Profilo Dayanıklılık Parkuru. Şampiyonayı sportif tarafının yanı sıra hem katılımcılara hem de izleyenlere yaşatacağı görsellik ve bu görselliğin yüzme sporuna olan ilgi ve sevgiye yapacağı katkı nedeniyle çok önemsiyoruz” dedi.

Hapimag Sea Garden Resort Genel Müdürü Kerem Demirkol, “Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası her sene oldukça yüksek sayıda uluslararası yüzücünün katılımıyla gerçekleşen, değerli bir organizasyon. Biz de bu güzel organizasyona ev sahipliği yapacağımız için çok mutlu ve heyecanlıyız. Mavibayraklı üç koya sahip olan Hapimag Sea Garden Resort, konuklarına unutamayacakları deneyimler yaşatmayı çok önemseyen bir tesis. Bu deneyimlerin başında da su sporları geliyor. Aquamasters’a ev sahipliği yapacak merkezimiz, Türkiye’deki tek olimpik ölçü ve hassasiyette olan parkurlara sahip ve 12 ay boyunca kesintisiz hizmet veriyor. Hapimag Sea Garden Resort ailesi olarak tüm yarışmacılara şimdiden başarılar diliyoruz. Umuyoruz bütün katılımcılar ilk defa bizim otelimizin koylarında ve Bodrum’da gerçekleşecek bu şampiyonadan mutluluk ve güzel anılarla ayrılacak” açıklamasını yaptı.

Koruncuk Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cem Yurtbay, “Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır. Bir çocuğun mutluluğunun dünyalara bedel olduğuna inanıyoruz. Bu anlamlı proje ile Koruncuk Vakfına destek veren Aquamasters ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın ev sahiplerinden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve şampiyonanın resmi sponsorlarından Setur Marinas Genel Müdürü Emre Doruk ve Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök ise yazılı açıklamalarda bulundu.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bodrum, yüzme sporu için ideal bir coğrafya. Yüzme sporunun, zihnen ve bedenen sağlıklı, dinç ve dinamik olmamızı sağlamasının yanı sıra, çocuklarımızı ve gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan uzak tutan en güzel uğraş olduğuna inanıyorum. Bu uğurda elimden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğim. Aquamasters gibi çok değerli bir organizasyona ev sahipliği yapacağımız için çok mutlu ve heyecanlıyız” dedi.

Setur Marinas Genel Müdürü Emre Doruk, “Türkiye’nin deniz zenginliğine dikkat çekecek organizasyonlarda yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Setur Marinaları olarak hem denizcilik kültürünün geliştirilmesine hem de denizlerimizin korunmasına çok önem veriyoruz. Yüzme sporunun açık deniz bacağı bu misyonumuza dikkat çekmek için bize eşsiz bir imkân veriyor. Ülkemizin önde gelen açık deniz yüzme yarışlarından olan 6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın 4 x 500 mt Bayrak Yarışı ayağına da bu anlamda ev sahipliği yapıyoruz. Tüm sporcularımıza başarılar, izleyicilerimize de keyifli seyirler diliyoruz” dedi.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, “Bu yıl bizi çok heyecanlandıran ve ilk kez isim sponsoru olduğumuz 8 Ekim tarihinde gerçekleşecek “Uluslararası Arena Aquamasters Nissan Açık Su Yüzme Maratonu“nun güçlü modellerimiz Nissan X-Trail ve Nissan Navara isimleri ile iki parkur halinde gerçekleşecek olmasından ve bu başarılı organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı mutluluğumuzu ifade etmek isterim. Sponsorluk sürecinde bizi en çok motive eden unsur, Nissan’ın rekabetçi, dinamik ve heyecan odaklı marka duruşuyla yüzme sporunun estetiği ve heyecanının ortak paydada buluşacak olmasıdır. Şirket prensibi olarak sahiplendiğimiz “Innovation That Excites” söylemiyle geliştirdiğimiz tüm teknolojilerin, aslında insanların hayatına dokunduğu noktada anlam kazandığını ifade ediyoruz. Bu felsefenin yüzme sporuyla da birebir örtüştüğünü düşünüyoruz. Yüzme sporunda profesyonelleşmek için gereken disiplin, süreklilik ve her zaman daha iyi olmayı hedeflemek sporcuyu mükemmele ulaştırıyor. Dolayısıyla yarattığı heyecanı sahipleniyor ve gelecek kuşaklara taşınmasını çok önemsiyoruz. Yarışmalara katılacak tüm katılımcılara başarılar dileyerek, organizasyonda emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?