Dünyanın en büyük espor organizasyonlarından olan G2 Esports, teknoloji devi Logitech ile 2017’den bu yana süren sponsorluk anlaşmasını 4 yıllığına yeniledi. Anlaşmaya göre G2’nun tüm espor dallarında yarışan oyuncuların ekipmanları Logitech ürünleri ile donatılacak. Buna karşın G2’nun çeşitli takım oyuncuları; takım antrenmanları, yayınları ve bireysel antrenmanları süresince ekipmanları deneme fırsatı bulacaklar. Sonrasında sporcular, donanımların eksik ve geliştirilmesi gereken yönleri hakkında Logitech’e bilgi verecekler.

G2’nun CEO’su Carlos ‘ocelote’ Rodriguez anlaşma için şunları söyledi: “G2’nun en büyük amacı, ortaklarımızla beraber hayranlarımıza unutulmaz ve sürükleyici deneyimler yaratmaktır. G2 oyuncularımıza ve taraftarlarımıza eğlenceli aktivasyonlar ve ürünler sunmak için Logitech ile tekrar anlaşma imzaladık. Bundan dolayı mutlu ve heyecanlıyız. 2020, G2’nun hatırlandığı yıl olacak ve Logitech’in desteğiyle kazanmaya devam edeceğiz.

Logitech, Dünya’nın farklı yerlerinden birçok espor kulübüyle partnerlik içinde. Bunların başında; TSM, Royal Never Give Up ve Origen bulunuyor. G2 Esports ise AOC, Phillips ve Mastercard gibi büyük sponsorları arkasına almış durumda. İki devin partnerlik imzalaması esporun gelişimi ve tanıtımı için gerçekten önemli. Umarız ortak çıkaracakları içeriklerle farklı kitlelerin dikkatini çekebilirler.

Kaynak: 5mid.com / Meriç Cesur