Futbol, basketbol ve koşu sporlarındaki sponsorluklarıyla Türk sporuna katkı sağlayan Uludağ İçecek AŞ, sınırları aşıp Euroleague’in Almanya’da da bölgesel resmi sponsoru oldu.

Uluslararası pazarda da payını her geçen gün büyüten ve isim bilinirliğini güçlendiren Uludağ İçecek, Türk sporuna olan katkılarının yanı sıra Avrupa’da da bu yıl Euroleague Almanya Bölgesel Resmi Sponsoru ve 22-24 Mayıs’ta Köln’de gerçekleşecek “Final Four” organizasyonunun sponsoru oldu. Bu kapsamda Frutti Extra, Avrupa’nın en çok izlenen ve kazananın “Avrupa Şampiyonu” olarak adlandırıldığı “Turkish Airlines Euroleague” ve Avrupa’nın önemli basketbol turnuvalarından olan “7Days Eurocup” organizasyonlarının da sponsoru oldu.

Konuyla ilgili olarak Euroleague Basketbol İş Geliştirme Direktörü Roser Queralto, “Frutti Extra, Euroleague Basketbol için önemli bir ortaktır. Almanya dahil birçok pazarda popüler, lezzetli bir ürüne sahip olan ve büyüyen bir markadır. Birlikte çalışarak Almanya’daki taraftarlarla Frutti Extra’yı tanıtacağımızdan ve Frutti Extra’nın Avrupa’nın en iyi basketbolunu genç izleyicilere daha fazla tanıtacağından eminiz.” açıklamasında bulundu.

Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, “Euroleague’le başlayan yeni sponsorluk anlaşmamız için çok heyecanlıyız. Frutti Extra markamızla özellikle gençleri daha sağlıklı bir yaşam için harekete geçirmeyi amaçlıyoruz. Basketbol hem Türkiye’de hem de dünyada yükselen bir yıldız. Bu doğrultuda bizim yükselen markamız Frutti Extra ile çok iyi örtüştüğünü düşünüyor ve bu alana yatırım yapıyoruz. Uludağ İçecek olarak yıllardır ihracat şampiyonuyuz ve Almanya bizim en önemli pazarımız. Euroleague Basketbol işbirliği ile Frutti Extra’yı global bir markaya dönüştürme yolculuğuna başlıyoruz.” ifadelerini kullandı