Bursaspor’un basketbol şubesine Büyükşehir Belediyesi sponsor olmak istiyor. Prensipte anlaşma sağlanırken, formalarda hangi ismin önde yer alacağı henüz çözümlenemedi.

Yeni görev sürecinde taraftarlara erkek basketbol şubesini ilk etapta 2. Lig’e çıkarma sözünü veren Başkan Recep Bölükbaşı, potada da büyük düşünüyor. Şubeyi uzun vadede mevcut yönetimden bağımsız yapıya kavuşturmayı planlayan Bölükbaşı’nın önceliği, sponsorlukla ilgili çalışmalara hız kazandırmak. Kulüp olanaklarıyla basketbolun masraflarının karşılanmasının zor olmasını dikkate alan başkanın her türlü teklife açık olduğu, kısa ve uzun vadeli anlaşmalarla basketbolun rotasına yön vereceği öğrenildi.

BELEDİYELER ÖNCELİKLİ TERCİH

Geride kalan sezon içinde gelen böyle bir teklifleri, şubenin isim hakkının satılmasının doğru olmayacağı gerekçesiyle geri çeviren Bursaspor, Osmangazi ve Büyükşehir’den de benzer yönde sponsorluk önerileri almıştı. Bursaspor ise formaların yanı sıra, resmi yazışmalarla medyada kulüp isminin önde yer almasını, sponsorluk için el sıkışılırsa, katkı koyacak firma ya da belediye isminin Bursaspor’dan sonra kullanılmasını istiyor. Bu konuda Fenerbahçe Ülker , Galatasaray Liv Hospital ve Trabzonspor MedicalPark’ı rol model alan Bursaspor’un Büyükşehir’le anlaşmaya yakın olduğu alınan bilgiler arasında.

ŞEMSETTİN BAŞ BEKLEMEDE

Yeni sezon stratejisinin belirlenmesiyle birlikte transfer için düğmeye basacak olan yönetim, ilk etapta antrenör sorununu çözümlemek istiyor. İdari Menajer Erhan Başoğlu mevcut antrenör Şemsettin Baş’la devam etmeyi düşündüklerini belirtirken, başarılı koç yeniden çalışmak için ‘iddialı kadro kurulması’ sözünü şart koştu. Kendisine gelen transfer tekliflerini, Bursaspor’la görüşmediği için geri çeviren Baş’ın elinde kabarık bir oyuncu listesi var ve önceliği 2. ve 3. Lig’lerin değişik kulüplerinde forma giyen Bursa kökenli oyuncular. Baş’ın Bursaspor’la yeniden anlaşamaması halinde, 1. Lig’de yer alan bir kulüpten gelen asistan coach önerisini kabul edeceği öğrenildi.

 

Kaynak: yenidonem.com.tr