Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın ana sponsoru AVON, Türkiye’de kadın futboluna verdiği desteği pekiştirmek için kadınlara yakıştırılmayan ön yargılara karşı çıkarak #YAKIŞIRSANA dediği reklam kampanyasını hazırladı.

Kadınları güçlendirme hedefiyle 132 yıl boyunca pek çok ilki gerçekleştiren AVON, kadınların her alanda varlık gösterebilmelerine katkıda bulunmak amacıyla kadın futbolunu desteklemeye devam ediyor. Beşiktaş Kadın Futbol Takımı’nın ana sponsoru olan AVON, Türkiye’de kadın futboluna verdiği bu desteği pekiştirmek adına çarpıcı bir reklam kampanyası hazırladı. Hem kadına biçilen rolleri hem de güzellik algısını eleştirerek, hayallerinin peşinden giden kadınlara her şeyin yakışacağını #YAKIŞIRSANA kampanyasıyla duyurdu. Avon, tüm kadınları desteklediği #YAKIŞIRSANA kampanyasıyla farkındalık yaratarak Türkiye’de kadın futbolunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oyuncularının rol aldığı reklam filminde, kadınların futbol oynayamayacağı ön yargısına meydan okunuyor. Filmde futbolcu kadınlar, hem futbola duydukları heyecan hem de mücadeleci ruhlarıyla dikkat çekiyorlar. Alışılmışın dışında makyaj stilleriyle gördüğümüz takım oyuncularıyla AVON, futbol ve kadın ilişkisindeki tüm klişelere meydan okuyor.

Futbolcuların sahip olduğu takım ruhu ve kadınların futbol tutkusu yoğun bir şekilde yansıtılırken, futbolun kadınlara ne kadar çok yakıştığı gözler önüne seriliyor. #YAKIŞIRSANA

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂