Balıkesirspor’un ana sponsoru BALTOK, kardeş kulüp Bandırmaspor’un isim ve forma göğüs sponsoru oldu. Sponsorluk bedeli Bandırmaspor’un kuruluş tarihi olan 1965 yılından esinlenerek toplam 1 milyon 965 bin lira oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, BALTOK ve Balıkesirspor Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bahçeci ve Bandırmaspor Kulübü Başkanı Göksel Karlahan sponsorluk anlaşması imzaladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bandırmaspor’un da Balıkeisr’in marka değerlerinden bir tanesi olduğuna dikkat çekti. Kafaoğlu, ilk etapta 1 milyon 965 bin liralık bir sponsorluk anlaşması yaptıklarını, bunun başlangıç olduğunu söyledi. Balıkesirspor BALTOK Başkanı Mustafa Bahçeci ise desteğin artarak süreceğini kaydetti. Bandırmaspor Başkanı Karlahan ise parasal desteğe ihtiyaç duydukları bir anda Büyükşehir’in imdatlarına yetiştiğini belirtti. Bandırmaspor Başkanı Göksel Karlahan ve yöneticilerin bir süredir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ile yürüttüğü sponsorluk ve reklam çalışmaları mutlu sonla noktalandı.

Göğüs reklamı ve Bandırmaspor’a BALTOK adının eklenmesine karar verilirdi. İlk olarak iki anlaşmada toplam 1,5 milyon liranın Bandırmaspor’a ödeneceği açıklanırken Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Bandırmaspor’un kuruluş tarihi olan 1965 yılından esinlenerek toplam desteği 1 milyon 965 bin liraya çıkardı.

Bu desteğin devam edeceğinin altını çizen Kafaoğlu, “Bu yalnızca başlangıç desteklerimiz devam edecek” dedi. Bandırmaspor’un da Balıkesir’in takımı olduğunu belirten Kafaoğlu, takımların kentin reklamı için önemli olduğuna işaret etti. Kafaoğlu “ Şehirlerimizde yaşayan insanlarımız markalarına sahip çıkmaları gerekiyor. İşadamları da takımlara sahip çıkmalılar. Şehrin değerlerine sahip çıkma zorunlulukları var. Sadece üretim yapmak yetmiyor. Belediyecilik de yalnızca inşaat belediyeciliği değil. Sosyal belediyecilik de gerekiyor. Bu şehrin değerlerine işadamları da sahip çıkmalı. BALTOK ve Bandırmaspor ile sözleşme imzalıyoruz. Bandırmaspor’un adına BALTOK eklenecek, ayrıca BALTOK ismi göğüs reklamı olarak Bandırmaspor formalarında yer alacak. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum. Bandırmaspor ve Balıkesirspor birer markadır. Biz bunları siyaset olsun diye yapmıyoruz. Ben yaptığım işi hasbi yaparım. İmkânlarımız artıkça desteğimiz de artacak. Bu destek bir başlangıç” dedi.

“BANDIRMASPOR BALIKESİR’İN KARDEŞ TAKIMI”

İmza töreninde konuşan Bandırmaspor Başkanı Göksel Karlahan da elde edilen gelir ile transfer yasağını kaldıracaklarını ve Bandırmaspor için çok önemli bir kaynak elde edildiğini söyledi. Kulübün yaklaşık 12 milyon lira borcu olduğuna işaret eden Karlahan şunları söyledi; “Bu anlaşmaya bizim çok ihtiyacımız vardı. Acil ödenecek borçlarımız vardı. Bu kaynağı ilk kullanacağımız alan transfer yasağını kaldırmak, hacizli borçları ödemek ve stat parasını yatırmak. Bu para şuan için çok önemli Anlaşma 2018-2019 yılını kapsıyor. Başkanımız bize sürpriz yaptı, biz forma reklamı diye düşünüyorduk. Ancak o isim hakkını da ekledi. Bandırmaspor BALTOK olacak. 1 milyon isim hakkı, 500 bin lira da göğüs reklamı olarak toplam 1,5 milyon lira. Olarak belirlendi” toplantıda Bandırmaspor’un kuruluş yılı olan 1965 rakamının hatırlatılması üzerine Kafaoğlu, alkışlar arasında destek rakamını 1 milyon 965 bin liraya çıkardı.

Balıkesirspor ve BALTOK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bahçeci, BALTOK’un önemli projelere imza attığını ve sosyal alandaki faaliyetlere de önem verdiklerini belirterek “ Bandırmaspor Balıkesir’in kardeş takımı. Bu bizim için bir başlangıç. Başkanımızın talimatları doğrultusunda desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?