29 Ağustos’ta Çeşme’de 51 yat takımının katılımıyla düzenlenen Arkas Aegean Link Regatta başladı. Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden UBS Çeşme-Sakız Adası yarışına adını verdi. Huawei ise yarışın bu yılki teknoloji sponsoru oldu. Ulaşım sponsorluğunu ise THY üstlendi. Çeşme’nin iki önemli işletmelerinde Before Sunset kapanış törenine ev sahipliği yaparken, Biblos Alaçatı Resort konaklama sponsoru oldu.

Birinci etabı; Çeşme Sakız rotasında olan yarış, Ege’nin iki kıyısını birleştiriyor, sosyal ilişkileri güçlendiriyor. Hafta sonu 500 yelkenci yarışların ilk gününde yarışarak Sakız’a geçti. Sakız gerek belediyesi gerekse tüm resmi kurumlarıyla yarışa destek verdi. Sakız adası Arkas Aegean Link Regatta’nın bayraklarıyla donandı ve sahil boyunca Türk yatları boy gösterdi.

 

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Arkas destekledikleri alanlarla ilgili olarak şunları söyledi: “İçeriklerini özenle hazırladığımız Arkas Aegean Link Regatta’nın hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki yarışçıların katılmak istediği ve kupasını kazanmayı daha fazla arzuladığı bir yarış olmasını istiyoruz. Coğrafi imkanların ve destinasyonun uygunluğu ile Çeşme’nin böyle marka etkinliklere ev sahipliği yapmasından herkes fayda görür. Hedefimiz, Arkas Aegean Link Regatta olarak Giraglia Middle Sea Race seviyesinde yarışçıları Türkiye’ye getirmek. Akdeniz’in profesyonel yarış filosu ve yarışçıları Çeşme’de yarıştırmak. Türkiye’nin yelken sporcusu ihraç etmesini hedefliyoruz. Kulübümüzde bu hedefle profesyonel yelkenciler yetiştirmek istiyoruz.”

http://www.milliyet.com.tr/arkas-ruzgari-yakaladi-cesme-gundem-2735266/