Arçelik, Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Ana Sponsorluğu’nu üstlendi. TFF ve Arçelik arasındaki imza töreninde TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, milli takım teknik kadrosu ve futbolcuları, Koç Holding Başkan Vekili Ali Y. Koç, Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Arçelik Türkiye Müdürü Can Dinçer yer aldı.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç, “Milli takımımızı desteklemek; bizi biz yapan değerlere sahip çıkıp; aynı hedefe heyecanla sarılabilmektir. Milliler ile umutlanıp, sevince ve hüzne daima ortak olabilmektir” diyerek başladı. “Bugün bu duygulara her zamankinden daha çok ihtiyaç duyuyoruz” diyen Ali Y. Koç, şöyle devam etti: “Toplumsal kutuplaşmanın, terör ve jeopolitik sorunlar kadar ülkemizin önündeki en büyük tehlikelerden birine dönüştüğünü üzülerek görüyoruz. Birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz, ortak değerlerimiz erozyona uğruyor. Sporun birleştirici taraflarını, centilmenliği, birlik ve beraberliği perçinleyen yönlerini değil; hırsı, öfkeyi, ayrışmayı konuşuyoruz. Ne yazık ki spor da gün geçtikçe bizleri birleştiren değil, ayrıştıran bir unsura dönüşüyor. Maalesef milli takım maçlarına dahi destekledikleri takımların formasıyla giden taraftarların, ortak bir duyguyu paylaşmak yerine kavga ettiklerini görmek şahsen beni derinden yaralıyor. Oysa memleketimizin sahip olduğu yüksek potansiyeli ortaya çıkaracak bir toplumsal işbirliği ile bizleri birleştiren hedeflere odaklanarak el ele her zamankinden çok daha fazla çalışmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Milli değerlerimiz tartışmasız bizleri bir arada tutan en önemli harcımızdır.”

Güçlü markaların spora vereceği desteğin başarıdaki formülün önemli bir parçasını oluşturduğunu da vurgulayan Ali Y. Koç, “Güncel araştırmalara göre, ülkemizde 47 milyon vatandaşımız futbolu yakından takip ediyor. 37 milyon vatandaşımız taraftarı oldukları takımı bizzat destekliyor. Genç nüfusumuz ise, doğru yönlendirilip desteklendiği takdirde pek çok alanda olduğu gibi, sporda da en büyük rekabet avantajımız. Bu yüksek potansiyel, spora olan ilgi ve sevgi, Türkiye’de sporun gelişimi ve markaların spora sağlayacağı katkı için son derece cesaret vericidir. Spor dahil hayatın her alanında ülkemizin dünya standartlarında kalıcı başarısını hedeflemeliyiz. Gerçek vatanseverlik bunu gerektirir diye düşünüyorum. Gelişmiş ülkelere baktığımız zaman uzun vadeli, sistematik ve sabırlı bir spor politikaları olduğunu ve bu sayede 5-10 yıl gibi uzun sayılmayacak sürelerde ciddi başarılar yakaladıklarını görüyoruz. Tekerleği yeniden icat etmektense başarılı örnekleri kendimize yol haritası olarak aldığımız takdirde yapılması gerekenlerin net olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

 

 

Ali Y. Koç: “Arçelik markamız için tarihi bir gün yaşıyoruz.”
“Türkiye Futbol Federasyonu’yla gerçekleştirdiğimiz Milli Takımlar Ana Sponsorluğu Anlaşması ile Arçelik markamız için tarihi bir gün yaşıyoruzdiyen Ali Y. Koç, şöyle devam etti: “Arçelik tıpkı sloganındaki gibi, bu topraklardan çıkıp, bütün dünyayı memleketi yapmayı başarmış; bu başarısıyla da göğsümüzü kabartmıştır. Ayrıca şirketimiz, farklı markaları aracılığıyla, Türkiye’de ve dünyada basketboldan futbola, voleyboldan hentbola, golften yelkene çok geniş bir yelpazedeki spor dallarına destek vermektedir.Bayrağımızı gururla taşıyan millilerimiz ve ülkemiz için bu anlaşmanın hayırlı ve uğurlu olmasını ümit ettiğini söyleyen Ali Y. Koç, “Bu vesileyle, Dünya Kupası eleme müsabakalarında, Finlandiya ile karşılaşacak olan milli takımımıza da başarılar dilerim. 2018 Dünya Kupası yolunda inşallah tüm engelleri aşarak, coşkumuzu ve gururumuzu milletçe yan yana, omuz omuza hep birlikte yaşarız. Yolumuz açık, şansımız bol olsun. Çocuklarımızın, en azından -altını çizerek söylemek istiyorum, en azından- kendi tuttukları takım kadar, milli takım sevgisini taşımasını, ilk 11’i sayarken, ‘bizden-sizden’ şeklinde takım ayrımına düşmeksizin “milli takım-bayrak” tutkusu yaşamalarını diliyor, uluslararası ‘marka’ olan futbolcularımızın sayısının her geçen gün, milli duygular eşliğinde artmasını heyecanla bekliyoruz” dedi.

 

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören törende şöyle konuştu:
“Sayın Ali Koç ve Arçelik Ailesi, Yönetim Kurulu arkadaşlarım, Sevgili Fatih Terim hocam, futbolcu kardeşlerim ve değerli hazirun… Hepinizi saygıyla selamlarım. Türkiye Futbol Federasyonu ile Arçelik arasındaki sponsorluk antlaşmasının imza törenine hoşgeldiniz. Sevgili konuklar, Avrupa’nın en büyük 6. Ekonomisine sahip olan Türkiye Futbol Federasyonu; her geçen gün yeni ve daha büyük sponsorlarla buluşmaktadır. Bugün de dünyanın en büyük beyaz eşya üreticilerinden Arçelik ile Türkiye’ye daha büyük başarılar sağlayacak; yeni yıldızları ortaya çıkartacak antlaşmamızı imzalayacağız. Türk futbol ailesi, yeni Türkiye’nin en güçlü ve saygın ailelerinden birisidir. Dünya markası Arçelik’in de bu aileye katılması gücümüze güç katmıştır. Hoşgeldiniz… Değerli konuklar hepinizin çok iyi bildiği gibi futbol ile sponsorların ilişkisi etle kemik gibidir. Birbirlerinden ayırmanız mümkün değildir. Dünyanın en büyük markaları günümüzde futbol gibi büyük kitlelere hitap eden spor branşlarıyla anılmak için çok önemli yatırımlar yapıyorlar. Bugün biz de bu adımı atıyoruz. Böylece ülke futbolu da kazanacak; Arçelik de… Onun içindir ki buradan yeni yol arkadaşımız Arçelik’e bir kez daha teşekkür ediyor ve aramıza hoşgeldiniz diyorum. Ali Koç beyin güzel açıklamalarına da gönülden katılıyor ve kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıca milli takımımıza da Finlandiya karşısında üstün başarılar diliyorum.”

Konuşmaların ardından sponsorluk anlaşması imzalandı. Demirören, Ali Y. Koç’a ay-yıldızlı forma hediye etti. Futbolcular ise buzdolabına sırayla imzalarını attı.

 

Arçelik’in de katılmasıyla Türkiye Futbol Federasyonu Milli Takımlar Ana Sponsorlarının sayısı 6’ya yükseldi. Spor Toto, Nike, Turkcell, Mercedes-Benz, THY ve Arçelik.

Federasyonun Resmi Tedarikçileri ise; Acıbadem, Carrefour, Coca-Cola, Dyo, Opet, Petlas ve Sarar

Bu haberi paylaşmak çok kolay! 🙂