A Milli Kadın Voleybol Takımımız Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda tarih yazarak Gümüş Madalyanın sahibi olurken, takımın Cesaret Sponsoru Orkid de her zaman yanlarında olarak onların tüm dünyaya örnek olacak cesaretini yüceltti.

Tüm dünyada kadınların, genç kızların güçlenmesini ve daha özgüvenli olmasını destekleyen, P&G’nin lider kadın bakım markası Orkid, Türkiye’de ilk kez 2003 yılında A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın ana sponsoru olmuştu. Aynı yıl Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda 2.’lik kazanan takımımız, Türkiye’de pek çok anlamda yeni bir dönem başlatmıştı. Türk kadınının böylesine güzel ve başarılı şekilde temsili, sporcu ya da spora ilgi duyan her yaştan kadının motivasyonunu arttırmıştı. Attığı her adımda kadınlara destek olmayı önemseyen Orkid o günden bu yana kadın sporculara ve Türk sporuna desteklerini sürdürüyor.

Bu doğrultuda çok anlamlı işlere imza atan Orkid, sosyal medya üzerinden başlattığı kampanya ile A Milli Voleybol Takımı’na cesaret veren sözleri bir araya getirdi. Birçok katılımın olduğu kampanya ile sosyal medya üzerinden toplanan dilekler “Cesaret Kitabı” haline getirilip, turnuva öncesi Filenin Sultanları’na hediye edildi.