Galatasaray Başkan Adayı Ahmet Özdoğan’ın Sporx.com’a özel açıklamalarında bulunan sponsorluk ile ilgili kısımları sizlerle paylaşıyoruz.

“BASKETBOLDA YENİ YAPILANMAYA GİDİLECEK”
Voleybol ve basketbol şubelerinde küçülme olacak mı? Sponsor arayışlarınız var mı? Bu konuda taraftarlar oldukça meraklı.

“Voleybol ve basketbol amatör değil artık. Bizim listemizi incelediğinizde voleybol aklını temsil eden bir isim var. Serhat bey. O, bu şubeyle ilgilenecek. Basketbol branşına baktığımızdaysa genel kuruldan bir kişi, divan kurulundan bir kişi. Sponsorlardansa icra kuruluna insanlar alarak basketbolda yeni bir yapılanmaya gideceğiz. Sponsorla birlikte yürüyeceğiz. Birlikte saygı çerçevesinde yürüyeceğiz. Sponsor Galatasaray’ın geleneklerine saygılı olacak. Ben parayı verdim onu yaparım bunu yaparım olmayacak. Saygı çerçevesinde birlikte yürüyeceğiz. Saygının olmadığı yerde biz hiçbir şekilde yer almayız.”

 

ABDURRAHİM ALBAYRAK’A GÖNDERME

“Sponsorla bir anlaşma yaparsak bunun sonuna kadar arkasında dururuz. Yani sponsor bir gün uyanıp gazeteye baktığında bizim otomotiv sponsorumuzsa gazetede başka bir başka otomotiv firması size sponsor olmaya kalkar. Bu bizde olmaz. Bunu yapamazsınız zaten. Bunu yaparsanız size sponsor da gelmez. Niye gelsin ki?”

 

“GALATASARAY KÜÇÜLMEZ!”

“Şubelerle ilgili sponsorluk hazırlıklarımız var. Ama göreve gelmeden bunları açıklamak doğru değil. Biz sponsor hazır dersek doğru olmaz. İyi niyet anlaşmamız var ama sonrasında oturur konuşuruz. Ama küçülmem. Benim anlayışımda küçülme yok. Zarar etmem, küçülmem de. Bakalım 2-3 olan takımlar basketbolda ne harcamış? Benim hedefim şampiyonluktur. 2. ve 3.’yü başarısızlık sayarım. Ben Galatasaraylıyım. Başarısızsak başarısız olduk deriz. bu kadar açık yürekliyiz. Ben seyircime şu oldu bu oldu başarılıyım demem.”

 

“PASSOLİG’DEN PARA ALIP KALKSIN DİYORSUN…”

Galatasaray taraftarı stada gelmiyor. Peki neden gelmiyor? Bunu yaşamanız lazım. Birlikte olacaksınız. Biz taraftarlarla toplantı yapıyoruz. Taraftarların bir kısmı Passolig’den ötürü gelmiyor. E sen çıkmış Passolig’den para almışsın sponsor yapmışsın ve Passolig kalksın diye açıklama yapıyorsun. Bu samimi bir duygu değil. Siz para alıyorsanız Passolig’i kabul ettiniz demektir. Zaten bu Türkiye’de kanunla çıkmış bir şeydir. Bunda yapılacak şey kulüp, taraftar ve federasyon bir araya gelecek ve öyle çözüm üretecek.”

 

Kaynak: Sporx