Almanya’da, bir buçuk yıl önce golfte profesyonelliğe adım atan 48 yaşındaki Mustafa Bulut’a çok sayıda sponsorluk teklifi geliyor.

Geçtiğimiz yıl katıldığı 22 turnuvanın hepsini kazanan ve bu yıl da ABD’de California’da katıldığı ilk turnuvada birinci olan Elazığlı Mustafa Bulut’a sponsor olmak isteyen firmalar birbirinden pahalı hediyeler ve yüksek miktarlarda paralar sunuyorlar.

Lüks otomobil ve ev hediye edildi

Gastronomi ve otomobil galerisi alanındaki işlerini bırakarak tüm zamanını golfe ayıran Mustafa Bulut’a son olarak Türkiye’den bir firma, sponsorluk ön anlaşması çerçevesinde lüks bir otomobil ve ev hediye etti. Bulut’un ayrıca Almanya’dan büyük bir firma ile de sponsorluk görüşmeleri devam ediyor. Turnuvalardan kazandığı para ödülleriyle iyi bir yaşam süren Golf Oyuncusu Mustafa Bulut’un yeni hedefi ise 2017 yılında dünya çapındaki turnuvalarda başarılı olmak.

“Hobimi gerçekleştirip para kazanıyorum”

Köln’de yaşayan ve 12 yıl önce amatör olarak golf oynamaya başlayan Mustafa Bulut, 2014 yılında 4 aylık bir kursa giderek lisansını aldı. Bonn IGC Golf Kulübü üyesi Bulut’un 18 delik oynanan oyunda brüt puanı 68-75 arasında bulunuyor. Gelecek yıl katılmayı planladığı dünya çapındaki turnuvalara yoğun şekilde hazırlanan Mustafa Bulut şunları söyledi: “Günde iki saat antrenman yapıyorum. İyi oyuncularla oynuyorum. Ayrıca yurt dışındaki turnuvalara katılıyorum. Mart ayında California’da bir kulüp turnuvasına katılarak birinci oldum. Çok mutlu oldum. Hedeflerim büyük. Geçtiğimiz yıl 22 turnuva kazanmıştım. Tabii bunlar bana belli bir hasılat getirdi. Rahat bir hayat yaşıyorum. Hiçbir eksiğim yok. Hatta sponsora da ihtiyacım yok. 2017 yılı için tamamıyla kendimi finanse edebilecek durumdayım. Golften kazandığınızla rahat bir hayat yaşayabiliyorsunuz. Sabah erken kalkmak yok, işyeri açmak-kapatmak yok. Kendi hobinizi meslek edinmişsiniz ve bir de para kazanıyorsunuz. Herkes sizi tanıyor. Sponsorlarla görüşmelerimiz sürüyor. Bu arada Türkiye’den bir dizi teklifi aldım. Ama zamanımı golfe ayırmak istediğim için teklifi değerlendirmedim.”

Bu haberi paylaşmak ister misin?