‘Turkish Airlines Open’ Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda bu yıl 3. kez düzenleniyor. 2012 yılından bu yana Antalya Belek’te düzenlenen turnuvada bu yıl, 78 sporcu 7 milyon dolarlık büyük ödül için yarışıyor.

Turnuvada, Turkish Airlines Open isim sponsorluğu anlaşmasının üç yıl süreyle daha uzatıldığını duyuruldu. Bu yılki turnuva için sağlanan yüksek düzeyde katılımın ardından, turnuva hızla golf dünyasının ‘göz bebeği’ olarak anılmaya başladı. Turnuvanın Avrupa turnesinin prestijli ‘Race to Dubai’ ayağı başlarken, pozisyonunu sağlamlaştırmak isteyen ünlü oyunculardan başta Rory McIlroy turnuvaya katıldı.

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu şöyle konuştu: “Türk Hava Yolları golf sporunun Türkiye’deki en önemli destekçisi oldu. İmza attıkları başarılara, özellikle de Turkish Airlines Open’ın profilinin nasıl yükseldiğine tanıklık etmek inanılmaz bir duygu. İşte bu yüzden üç yıl daha bu desteği vermeyi kabul etmiş olmaları harika. Türkiye’de bu sporu daha da geliştirmek için sabırsızlanıyoruz.”

Türk Hava Yolları’nın Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji) Yardımcısı, Dr. Ahmet Bolat şöyle konuştu: “Türk Hava Yolları olarak, bu harika turnuvaya üç yıl daha sponsor olmayı taahhüt etmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Türk Hava Yolları golf sporunu dünyanın dört bir yanında, ama özellikle de Türkiye’de desteklemeye devam edecektir. Bizim bu spor dalını desteklediğimiz süre boyunca Türkiye’nin de golf alanında kaydettiği gelişmeleri görmek cesaret verici. Türkiye gerçekten de golf destinasyonları arasında yükselen bir yıldız.”

Avrupa Turnuvası Operasyon Direktörü Keith Waters da şunları kaydetti: “Turkish Airlines Open kendisini Avrupa Turnesinin vazgeçilmez bir parçası olarak hızla kabul ettirdi. Bu turnuvanın Race to Dubai kapsamında final serilerinden ilki olmasının bunda payı büyük. Türk Hava Yolları bu etkinliği hep çok güçlü bir şekilde destekledi, önümüzdeki yıllarda da kendileriyle çalışacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Carya Golf Club Başkanı Fikret Öztürk ise şu görüşleri paylaştı: “Dünyaca ünlü bir yarışmanın önümüzdeki sene Carya’ya gelecek olması inanılmaz derecede heyecan verici. Bu etkinliğin Montgomerie Maxx Royal’in tanıtılmasında ve profilinin yükselmesinde ne kadar etkili olduğunu gördüm, Türk Hava Yolları’nın sürekli desteğiyle biz de kendi kulübümüz için benzer bir etki yakalamayı umuyoruz.”
Rory McIlroy ise şöyle konuştu: “Türk Hava Yolları’nın bu ülkede golf için yaptıklarını görmek çok güzel. Daha fazla insanı, özellikle de genç oyuncuları golfe çeken her türlü etkinliğin bir parçası olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Golf günümüzde en büyük atılımı aslında geleneksel olarak bu sporun yaygın olarak oynanmadığı ülkelerde gösteriyor. Türkiye de bu ülkelerden biri ve bence bu çok heyecan verici bir gelişme. Ancak bu tür gelişmeleri desteklersek golf gerçekten de küresel bir spor haline gelir.”

 

Golfçüler paylaşır 🙂