Galatasaray ile Tunç Holding arasında Tekerlekli Basketbol Takımı isim sponsorluğu konusunda anlaşma sağlandı.

Sponsorluk anlaşmasının basın lansmanı, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Tür Telekom Stadyumu’nda, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Köksal Ünlü ve Tunç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Köksal Ünlü: “Yine bir sponsorluk anlaşmasında Dinçer Bey ile beraberiz. İşin hikayesi bu sefer daha ilginç ve duygusal. Dinçer Bey beni aradı. Tekerlekli Sandalye sponsorluğunu ve takımın gidişatını sordu. Çok hızlı gelişmeler olmadığını söyledik. Müsaade ederseniz Tekerlekli Sandalye Takımı’na sponsor olmak istiyorum dedi. Nereden çıktı dedim. Hayat herkese eşit olmuyor bazen. Sporcu kardeşlerim de burada var. Hayatlarını tekerlekli sandalyede devam ettiriyorlar. Hayatın bir parçası ve gerçeği bu. Dinçer Bey’in babası Sayın Tuncay Azaphan, 5-6 sene evvel belden yapılan bir operasyon neticesinde tedavi sıkıntısı yaşarken hayatına o günden sonra tekerlekli sandalyede devam ettirmek durumunda kalmış. Benim böyle bir misyonum da var dedi. Toplumun iyileşmesi, amatör spor insan hakkıdır düşüncesiyle bunu yapmak istiyorum dedi. Ben de çok duygulandım. Ne gerekiyorsa yaparız dedik. Çok uzatmadan, 1-2 gün içerisinde hallettik bu işi.”

“Tekerlekli Sandalye Basketbol, Galatasaray’ın 2005’te kurduğu bir birim. O günden sonra hemen ilk yıl, 2005-2006’da Süper Lig’e çıkıyor. Ondan sonra uluslarası başarısı, ulusal başarısından bir tane fazla. Uluslararası başarısı 12 tane. Bunun içinde dünya kupaları, Avrupa kupaları var. Amatör sporlarda az önce söylediğim gibi toplumun tüm bireyleri, paydaşları amatör spor hakkına sahip. Bunun geliştirilmesi, yaygınlaştırılması bizim görevimiz. Tekerlekli sandalye basketbol da bunlardan bir tanesi. Biz de elimizden geleni yapma düşüncesiyle yola çıktık. Eksik olmasın, sağ olsun Tunç Holding burada üçüncü birim sponsorluğunu burada yapıyor. Futbol, kadın voleybol ve tekerlekli sandalye… Yine elini taşın altına koydu. Huzurlarınızda Dinçer Azaphan’a bu alicenaplığından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Sponsorluğun ciddi, kurumsal ve samimi ilişkilere döndürülmesi gerekiyor. Bu ilişkiyi kurduğunuz zaman, samimiyet karşı tarafa geçtiğinde benim söyleyeceğimi karşı taraf söylüyor. Bunu için de çok mutluyum. Kesinlikle örnek olacaktır. İnsanlar şunu net bilmiyor olabilirler. Sponsor olmak için illa ki devasa bütçeler gerekmiyor. Çok farklı sponsorluklar var. İrtibat kurmaktan çekiniyor olabilirler. Kimsenin böyle bir çekincesi olmasın. Biz hep birleştirici olmaktan yanayız. Seçim öncesi ve sonrası bu yönde tavrımızı koyduk. Herkes bize ulaşabilir. Sponsor olmak isteyene mutlaka bir yer buluruz.”

Kadın futbol takımı ile ilgili gelişmeler hakkında gelen soruya Köksal Ünlü, “Prensip olarak vazifemiz olmayan konularda pek yorum yapmıyoruz. Sorduğunuz için şunu söyleyeyim. Kadın futbol takımı her şeyiyle hazır. Kuruldu. Bunun lansmanını planlıyoruz. Bir hafta içinde tüm detaylarıyla birlikte göreceksiniz. Sponsorları da hazır.” diye yanıt verdi.

Stat isim sponsorluğu konusundaki soru üzerine Genel Sekreter Köksal Ünlü, “Görüştüğümüz sponsorlar var. Geldiğimiz noktada stat isim hakkını değerini bulmadan vermeyeceğiz demiştim. Gelinen aşamada iki sponsorla görüşüyoruz. Bu çok uzamayacak. Belli bir değere ulaştığınız zaman geriye rötuşlar kalıyor. Kısa vadede detaylarıyla açıklayacağız.” açıklamasını getirdi.

 

Tunç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dinçer Azaphan: “Teşekkür ediyorum Köksal başkanım. Hepiniz hoş geldiniz. Benim için ayrı bir anlam taşıyor bu sponsorluk. Geçtiğimiz lansmanda da en kısa zamanda sizinle burada buluşacağımızı söylemiştim. Yine buluştuk. Allah nasip etti. Sayın Burak Elmas Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Çok ilgilendiler. Bir hafta önce odasında oturduk. 10 dakikada işlemleri hallederek çıktık. İnşallah önümüzdeki aylarda, yıllarda bu salonda sizinle çok görüşeceğiz. Bu işin peşini bırakmayacağız Tunç Holding olarak. Sedat hocamıza ve sporcularımıza hoş geldin diyorum. Bundan sonra artık her maç sizinle beraberiz. Tunç Holding olarak Köksal Başkanımın dediği gibi, Galatasaray logosuyla yan yana anılmak bizim için bir şereftir. Çocukluk hayalimdi benim. Ta Ali Sami Yen maçlarından beri, ne zaman sponsor olup kulübüme katkıda bulunurum diye düşünüyordum. O günleri de gördük çok şükür. Bundan sonra her zaman şahsım ve Tunç Holding olarak Galatasaray’ın yanındayız. Her zaman taraftarlarımızın, Galatasarayımızın, başkanımızın, yönetim kurulu üyelerinin her zaman yanındayız. Siz basın mensuplarına geldiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum. Burada sadece Engelsiz Aslanlarımızla kalmayacak. İleriki aylarda, haftalarda tekrar layık görürse beni kulübüm yeni anlaşmalara imza atacağıma taraftarlarımızın önünde söz veriyorum. Teşekkür ediyorum.”

“Biz bir örnek olduysak, bir akımı başlattıysak ne mutlu bize. İnşallah bunlar, Tunç Holding olarak yaptığımız sponsorluklar bir ses getirir. Çok yankı, ses getirdi. Diğer holding sahibi iş adamı arkadaşlarım beni aradı. Nasıl gelişti, nasıl oldu diye sorular sordular. Maddiyat bölümünü konuşmamak şartıyla onları da ikna etmeye çalıştım. Bugün sponsoruz, yarın sponsoruz, öbür gün de sponsor olacağımı buradan belirtmek isterim. Tüm holding sahipleri, iş adamları ve işverenlerin illa sponsor olmaları gerekmiyor. Varsa loca, yoksa kombine, yoksa GS Store’dan ürün alarak her türlü katkıda bulunmalarını istiyorum. Herkesin sponsor olmaya imkanı olmayabilir. Damlaya damlaya göl olur. Her sponsor olan firmayı şahsım adına, şirket olarak destekleyeceğim. Örnek olduysam ne mutlu bana.”