Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki altıncı etkinliği, T.C. Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) himayesinde, Adana Sanayi Odası, Adana Ticaret Odası ve Adana Ticaret Borsası ev sahipliğinde, Vodafone Türkiye ve Akbank ana sponsorluğunda Adana’da düzenlendi. Adana HiltonSA Oteli’nde 1.500’ü aşkın dinleyici ve 28’i aşkın firmanın katılımıyla gerçekleştirilen buluşmanın teması “KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm” oldu. Bu yıl Trabzon, Antalya, Gaziantep, Balıkesir ve Eskişehir’in ardından Adana’da düzenlenen organizasyonda, alanında uzman 24’ü aşkın konuşmacı, KOBİ’lerin dünyada dijitalleşmeyle birlikte yaşanan hızlı dönüşüme nasıl ayak uydurabileceğini tartıştı.

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç: “KOBİ’ler dijitalleşmenin bilincinde olmalı”

“Dünya hızla değişiyor. Hızlı gelişen teknoloji sayesinde hayatımıza her gün bir yenilik giriyor. Türkiye’de yaklaşık 3 milyon işletme faaliyet gösteriyor. Bunların yüzde 99’u KOBİ’lerden oluşuyor. Türkiye’nin belkemiği KOBİ’ler dijital değişime ayak uydurmada geri kalıyor. KOBİ’ler yolculukları sırasında dijitalleşmenin kendilerine neler katacağının bilincinde olmalı. Biz bunu çok önemsiyoruz. Bu kapsamda bu toplantıya ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz.” 

Vodafone Türkiye KOBİ Satış Direktörü Yusuf Aysal: “Adana’nın dijital skoru 69”

“Vodafone olarak, TOBB işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz ‘KOBİ’ler İçin Dijital Dönüşüm Hareketi’ projesi kapsamında Anadolu’da KOBİ’lerin ve şehirlerin dijital skorlarını hesaplıyor, dijitalleşme seviyelerini belirliyoruz. Düzenlediğimiz eğitimlerle de işletmelerimize geleceğin kodları hakkında bilgi veriyoruz. TOBB liderliğinde gerçekleştirdiğimiz Teknoloji Buluşmaları’nda ve Dijital Yolculuk eğitimlerinde KOBİ’lere danışmanlık ve mentorluk desteği sağlıyor; ülkemizin şehir şehir, sektör sektör dijital karnesini çıkarıyoruz. Son olarak, Adana’da faaliyet gösteren şirketlerle yaptığımız ölçümlere göre, şehrin dijital skorunu 69 olarak belirledik. Bu buluşmalarda dijital skorunu hesaplatan firmalara, çıkan sonuçlarına göre ihtiyaçlarına özel çözümler sunuyor, daha fazla tasarruf sağlayabilmeleri, operasyonel verimliliklerini artırabilmeleri noktasında yol gösterici anlık raporlar iletiyoruz.‘’