Türk Ekonomi Bankası (TEB); TAYK olarak kısaltılan Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü ve Moda Deniz Kulübü (MDK) tarafından 22 yıldan bu yana organize edilen yat yarışlarına bu yıl sponsor oldu.

Kabotaj Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yat yarışları 2019 yılında Türk Ekonomi Bankası’nın sponsorluğunda düzenleniyor. İstanbul Boğazı’nda yapılan yat yarışlarına katılan yelkenliler adeta bir görsel şölen sundu. 22 yıldır TAYK ve MDK tarafından düzenlenen yelkenli yarışları başladı.

Konuyla ilgili konuşan TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, Türk Ekonomi Bankası Özel Bankacılık birimi olarak yürüttükleri finansal faaliyetlerin yanında sanat ve spor gibi birçok alanda da büyük kurumlarla işbirlikleri yaparak destek sağladıklarını söyledi. Gökhan Mendi, 2019 yılında Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü tarafından düzenlenen bütün etkinliklere sponsorluk desteği verdiklerini, TEB olarak 2012 yılından bu yana spora katkı sağlayan pek çok sponsorluk çalışmasının içinde yer aldıklarını da sözlerine ekledi.