Fanatik Gazetesi yazarı Eylem Türk, Tadım Pazarlama Direktörü Selda Çelik ile EuroLeague sponsorluğu hakkında röportaj gerçekleştirdi. Sponsorluk ile ilgili olan kısımları derledik.

Tadım Pazarlama Direktörü Selda Çelik, Tadım ürünlerinin sadece Türkiye değil, dünyanın pek çok ülkesinde tercih edildiğini hatırlatarak, “Dünya pazarlarında Tadım’ın 50 yıldır koruduğu tazelik, kalite ve lezzet değerleri ile iddialı büyüyen markamızın, Euroleague gibi tüm dünya tarafından takip edilen bir organizasyonun parçası olması bizleri gururlandırıyor. Bizce sporun iyileştirici gücü ve ‘iyi atıştırmalık’ her zaman keyifli ve sağlıklı bir eşleşme oldu. Bu kapsamda basketbola verdiğimiz desteği devam ettirme kararı aldık’’ dedi.

EuroLeague sponsorluğunuz ne zaman başladı?

Tadım olarak, Avrupa’nın en büyük basketbol organizasyonu olan Euroleague ile olan yolcuğumuzu 4 yıl önce başlattık. 2016 yılında, 3 sezonu kapsayacak şekilde gerçekleştirdiğimiz ilk anlaşmayla birlikte Avrupa’nın en üst düzey basketbol organizasyonu olan EuroLeague’in Resmi Global Sponsoru olduk. Türkiye’nin lider paketli kuruyemiş markası Tadım olarak, anlaşmanın geçtiğimiz sezon sona ermesinin ardından yeni bir karar aldık ve EuroLeague sponsorluğumuzu 2022-2023 sezonu sonuna kadar geçerli olacak şekilde 3 yıl daha uzattık. Yeni anlaşma ile Euroleague’e desteğimiz toplamda 7 yıla ulaşmış oluyor.

EuroLeague sponsorluğu sizin için neden önemli?

Türkiye’den dünyaya açılan bir marka olarak ambalajlı kuruyemiş sektörünün ülkemizdeki lideri konumundayız. Tadım olarak, bugün Avrupa ve Amerika başta olmak üzere 25’ten fazla ülkeye paketli kuruyemiş ihraç ediyoruz. Bu ülkeler arasında Almanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Romanya, Kosova, İtalya, İsviçre bulunuyor. Türkiye’deki üretim tesislerimize ek olarak Almanya’da da bir üretim tesisimiz bulunuyor. Bu sene EuroLeague finalleri 28 – 30 Mayıs tarihlerinde Almanya’nın Köln kentinde yapılacak. Türkiye’nin yanı sıra Almanya’da da üretim yaptığımız için bu da bizim için önemli bir nokta. İlerleyen dönemlerde ihracat ülkelerine hem Türkiye hem Almanya’dan ihracat yapıyor olacağız.