Yerli ve yabancı binlerce koşucuyu her yıl Ekim ayında Kapadokya’da buluşturan Salomon Cappadocia Ultra-Trail® patika koşusu yarışının en uzun süreli sponsorlarından Suunto, 2021 yılı katılımcılarına da teknolojik destek ve özel hediyeler verecek.

16-17 Ekim 2021 tarihlerinde Kapadokya’da, Argeus Travel & Events tarafından Salomon Türkiye ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek organizasyonda 119 km, 63 km ve 38 km olmak üzere üç farklı parkurda patika koşusu (ultra-trail) yarışları düzenlenecek. Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’de 3.000’e yakın yerli-yabancı sporcu yarışacak.

İki Türk sporcu, yeni Suunto 9 Peak’in sahibi olacak

Spor saatleri, dalış bilgisayarları ve hassas aletlerde dünya lideri olan Suunto’nun bu yılki başarı ödülleri ise yeni Suunto 9 Peak olacak.

38 km’lik parkuru ilk sırada bitiren Türk kadın koşucu ve 63 km’lik parkuru birinci sırada bitiren Türk erkek koşucu; kandaki oksijen seviyesini ölçmesi, Wi-fi bağlantısı ile güncelleme imkanı ve sadece 1 saat içerisinde tam kapasite şarj olmasıyla fark yaratan Suunto 9 Peak akıllı saatin sahibi olacak.

Koşuculara, rota yükleme ve hızlı şarj imkanı sağlanacak

Suunto’nun Kapadokya’da koşuculara sağlayacağı imkanlar da yarış deneyiminin daha üst seviyeye taşınmasını sağlayacak. Fuar alanında kurulacak Suunto standını ziyaret eden koşucular, ücretsiz rota yükleme hizmetinden yararlanabilecek. Ayrıca dileyen koşucular, Suunto standında avantajlı fiyatlarla ürün de satın alabilecek.

119 km’lik Salomon Cappadocia Short-Trail®’in Ürgüp 6.CP’sinde (Kontrol Noktası) koşuculara ev sahipliği yapacak olan Suunto, bu noktada katılımcılara şarj desteği sağlayacak. Böylece katılımcılar parkur sonuna kadar akıllı saatlerinde şarj problemi yaşamayacak.

Faruk Kar, Aykut Çelikbaş ve Gürkan Açıkgöz koşucuları bilgilendirecek

İletişim çalışmalarıyla da Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’e boyut katacak olan Suunto, ayrıca Salomon Koşu Takımı sporcularıyla birlikte koşucuları bilgilendirici çalışmalar da yapacak. Usta koşucular Faruk Kar, Aykut Çelikbaş ve Gürkan Açıkgöz, katılımcılara hem parkurla ilgili hem de Suunto modelleriyle ilgili detaylı bilgiler iletecek.

Suunto, Salomon Cappadocia Ultra-Trail®’e sponsorluk desteği vermeye önümüzdeki dönemde de devam edecek.