Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Rexona‘nın birlikte düzenlediği A Milli Basketbol Takımı ve 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası etkinlik sponsorluğu basın toplantısı yapıldı.

Zorlu Performans Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilen sponsorluk lansmanında, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Üst Yöneticisi Ömer Onan, yönetim kurulu üyesi Hüseyin Beşok, TBF Menajerleri Haluk Yıldırım ve Kerem Tunçeri, A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, oyuncular Sinan Güler, Doğuş Balbay ve Semih Erden hazır bulundu.

Hidayet Türkoğlu, organizasyon öncesi etkinlik alanında kurulan basketbol potasında şut atışı yaptı.

Etkinlikte konuşan Türkoğlu, Rexona’nın A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın ana sponsoru ve 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın da etkinlik sponsoru olduğunu belirtti.

Avrupa Şampiyonası’nın Türk basketbolu için çok önemli bir deneyim olacağını vurgulayan Hidayet, şunları kaydetti:

“2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası’na sayılı günler kala Türk Milli Takımı’na destek verecek markaları sizlere anons etmekten mutluluk duyuyoruz. Başarı geldiğinde mutlu olup, milletçe kenetleniyoruz. Ufuk Sarıca’nın da söylediği gibi Türk milletinin gurur duyacağı takımı görmek birinci önceliğimiz. İnanın büyük kurumlarla iş birliği maddi bir anlaşmadan çok daha fazlasıdır. Sponsorlar bize reklam filmleriyle, markalarıyla büyük güç katıyor.”

Türkoğlu, şampiyonanın bayram tatiline denk geleceğini hatırlatarak, “Bayram tatiline denk gelecek. Organizasyonu bayram havasında yaşamayı umut ediyoruz. Tüm basketbolseverleri şampiyonayı izlemeye davet ediyorum. Türk basketbolunun gelişmesine destek veren kurum ve kuruluşlarımıza minnettarız. Milli takımımıza tekrar başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca ise yepyeni bir takım kurma yolunda çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Elimizde Sinan Güler gibi özellikle yaşı ilerlemiş ama kendine çok iyi bakan ve hala en iyi performansını sahada göstererek gençlere örnek olan oyuncularımız var. Bir değişime gitmek zorundayız, bu bir gerçek. 1 Eylül’de sahada hazır bir takım olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?