Oyun rekabeti alanında en büyük yatırımcılardan biri olan Red Bull, son birkaç yıldır yaptığı eSpor alanındaki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi ve Super Smash Bros – Melee  oyuncusu olan, Team SoloMid takımının üyesi William ”Leffen” Hjelte ile sponsorluk anlaşması yaptı.

Anlaşmaya göre Red Bull’u temsil edecek olan Leffen’ın, Team SoloMid ile de anlaşması sürecek. Bu anlaşma hakkında daha fazla detay verilmese de iki taraf içinde olumlu etkileri olacağı söyleniyor.

 

Leffen, dünyadaki en büyük Melee oyuncularında biri olarak gösteriliyor. Melee It On Me 2015 yıl sonu sıralamasını üçüncü olarak bitiren Leffen, birinci olamamasına rağmen Adam ”Armada” Lindgren, Juan ”Hungrybox” Debeidma,Joseph ”Mang0” Marquez, Jason ”Mew2King” Zimmerman, ve Kevin ”PPMD” Nanney gibi oyuncaları geride bırakmıştı. Ayrıca CEOSuper Smash Con, ve HTC Throwdown turnuvalarında da iyi dereceler elde etti ve başarlı oldu!

09_solomid

 

Bu iki takım içinde ilk ortaklık değil. Geçtiğimiz aylarda Team SoloMid takımının popüler orta koridor oyuncusu olan Soren ‘‘Bjergsen” Bjerg ile de bir anlaşmaya imza atılmıştı. Red Bull ilk defa bir Smash oyuncusuyla masaya otursa da bu bir dövüş oyuncusuyla da ilk anlaşması değil. 2014 yılında Red Bull, Dead or Alive oyuncusu olan Marie-Laure ”Kayane” Norindr, Street Fighter oyuncuları olan Darryl ”Snake Eyez” Lewis ve Takahashi ”Bonchan” Masato ile de anlaşmıştı.

Son olarak ise bu haftanın başlarında takımın üçüncü Street Fighter oyuncusu 2014 EVO Şampiyonu  Olivier ”Luffy” Hay da takıma katıldı! Red Bull gibi bir şirketin e-Spor organizasyonlarına ve oyuncularına bu kadar destek vermesi herkesi memnun ediyor. Umarız anlaşmalar bu hızla devam ederek daha da ileriye gider!

 

Kaynak: http://leaguefactory.org/

Bu haberi paylaş! 🙂