Galatasaray ile erkek modasının lider markalarından Damat Tween arasında 1 yıllık giyim sponsorluğu anlaşması imzalandı. Anlaşma; futbol takımımı, kadın – erkek basketbol takımları, tekerlekli basketbol takımımı, voleybol takımları ve teknik heyetlerinin giyim sponsorluğunu kapsıyor. Damat Tween aynı zaman Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı’nın sırt sponsoru oldu.

İmza töreni İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcımız Yusuf Günay, Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ve Orka Holding Yönetim Kurulu Üyesi Osman Arar’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

Abdurrahim Albayrak: “Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu Bey ile yaptığımız telefon görüşmesiyle anlaşmayı bir yere kadar getirdik. Bugün de burada imzaları atacağız. Süleyman Bey benim çok eski bir tanıdığım ve arkadaşım. Kendisine telefon ettiğimde hiç itiraz etmeden kabul etti. Kendisine teşekkür ediyorum. Bu anlaşmanın hem Galatasaray ailesine hem de Orka Holding ailesine hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Dün de bir sponsorluk anlaşmasına imza atmıştık. Bize elini uzatan sponsorların hepsinden Allah razı olsun.” diye konuştu.

Başkan Yardımcısı Yusuf Günay: “Bugünkü anlaşmamız futbol takımımızı, kadın – erkek basketbol takımımızı, tekerlekli basketbol takımımızı, voleybol takımlarımızı ve teknik heyetlerinin giyim sponsorluğunu kapsıyor. Bununla beraber aynı zamanda tekerlekli basketbol takımımızın sırt sponsorluğu anlaşmasını imzalıyoruz. Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Bey’e teşekkür ediyoruz, şükranlarımızı sunuyoruz. Sponsorların çok önem kazandığı bir süreçteyiz. İyi ki bu tip şirketler var, iyi ki bu tip güçlü firmalar var. Kulüplerin yanında spora destek oluyorlar. Galatasaray Spor Kulübü adına kendilerine teşekkür ediyorum. İki taraf için de hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu: “Bizim bu sponsorluk anlaşmamız için emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Her şeyden önce biz sporcu dostu bir markayız. Bizim iddiamız var; Türk markası olarak dünyanın her yerinde bayrağımızı dalgalandırmak. Bizi İspanya’da La Liga’da da görebilirsiniz. Deportivo Alaves, Real Valladolid… Bununla birlikte Güney Afrika Milli Takımı’nda Makedonya Milli Takımı’nda da görebilirsiniz. Gururumuz Türkiye Milli Takımı’nın da sponsoruyuz. Süper Lig’de de dört büyük takımımızın üçüne sponsorluk yapıyoruz. Kolay değil, zor günlerden geçiyoruz. Hepimizin bir dayanışma ve birlik içinde bugünleri geçirmesi çok önemli. Bir yurt dışında da yaklaşık olarak 200’ün üzerinde mağazası olan bir grubuz. Mesela İtalya Basketbol Ligi’nde de bir takıma, bir Türk markası olarak sponsoruz.”

İtalya’da da yaklaşık olarak 30’un üzerinde satış noktamız var. İtalya, İspanya, Romanya, Rusya… Bunların hepsi bizim için çok önemli. Türk markalarının yurt dışındaki başarısı hepimizi gururlandırıyor. Bunları yaparken dünyada şu anda aslında kendimiz içinde çok büyük fırsatların olduğunu düşünüyoruz. Bizim sektörümüzde birçok markanın, birçok firmanın pandemiden dolayı çok büyük sıkıntı yaşadığını ve bunların havlu attığını gözlemliyoruz. Heyecanla ve enerjiyle biz yolumuza devam ediyoruz. Galatasaray Spor Kulübü’nün dünyadaki başarıları zaten tartışılmaz. En çok beni heyecanlandıran tekerlekli basketbol takımı… Kendi adıma özür diliyorum. Bu takımın dünya çapında 10’un üzerinde başarısı var. Dünya şampiyonluğu, kıtalararası şampiyonluk… Onlar da her şeyden önce bizim için bir sosyal sorumluluk projesinin ötesinde, başarılarıyla birlikte belki önümüzdeki dönemde onları da en iyi şekilde görsel anlamda dünyaya hazırlayacağız.”

Koleksiyona katkı konusunda Fatih hocanın fikirleri var. İnanın takıma bir dinamizm ve enerji getireceğine inanıyoruz. Giysilerin de bir enerjisi var. Sevdiğiniz bir giysi sizin enerjinizi artırıyor. Ürünlerimizde teknolojiyi kullanan bir firmayız. Terletmeyen gömlekler, astarsız, katlanabilir ve kırışmayan sihirli ceketler. Bir ceket 700-800 gram ise biz 180 gram ceket yapıyoruz. Kendi ülkemizde üretiyoruz. Fabrikalarımız kendi ülkemizde. Galatasaray Spor Kulübü’yle, Abdurrahim Başkan’ın telefonu ile biz bugünlere kadar geldik. Tüm takımlarımıza ve Galatasaray Spor Kulübü’ne başarılar diliyorum. Rekabet çok güzel… Önümüzdeki dönemde Fenerbahçe ile maçı var Galatasaray’ın. Ezeli rekabet ebedi dostluk diyorum. Centilmenlik kazansın diyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”