Counter Logic Gaming, Kia Motors ile anlaşmaları sonucunda Rocket League takımına sponsor yaptı. Otomobil firması  Kia, 2017’de FIFA Interactive World Cup Grand Final‘ine sponsor olmuştu.

Counter Logic Gaming’in oyuncularından Chris “Dappur” Mendoza ile yapılacak özel bir içerik, sponsorluğun bir başka getirisi oldu. Kia, CLG’nin ROADS serisinde Dappur’un olduğu bölümde sunucu ortak olarak yer alacak. ROADS serisi, organizasyonun içindeki kişilerin “geçmişleri, yönelimleri, motivasyonları ve CLG tarihindeki kilit noktalarını” içeriyor.

Kia aynı zamanda ‘CLG Rocket League ile 20 Soru‘ adlı dijital içerik serisini de sunmaya hazırlanıyor. Adından da anlaşılabileceği gibi, seri, Counter Logic Gaming’in Rocket League oyuncularının eğlenceli soruları cevaplayarak seyirci ile etkileşimde bulunmaları üzerine kurulu.

CLG’nin COO’su  Nick Allen, partnerlik hakkında şu yorumda bulundu: “Kia, değişmeye ve yenilenmeye devam eden, en hızlı büyüyen otomobil şirketlerinden biri. Kia ile ortaklık kurduğumuz ve onları espor endüstrisine yönlendirdiğimiz için oldukça memnunuz.”

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂