Aston’ın 2009’daki Kaspersky Commonwealth Antarctic Expedition ve 2011’deki Kaspersky ONE Transantarctic Expedition adlı kutup maceralarına sponsor olan siber güvenlik şirketi, tamamen kadınlardan oluşan  Avrupalı-Arap Kuzey Kutbu yolculuğuna da destek olacağını duyurdu.

Aston ve 7’si Avrupa’dan, 5’i Arap Yarımadası’ndan gelen kadınlardan oluşan ekibi yolculuğa Nisan ayının başında Barneo buz kampından başlayacak. Ekip yaklaşık 10 gün içinde coğrafi Kuzey Kutbu’na varmayı hedefliyor.

Aston,Bu yolculuğun amacı yalnızca dünyanın tepesine ulaşmak değil. Aynı zamanda klişeleri yıkmayı, insanların bakış açılarını değiştirmeyi ve yeni görüşler oluşturmayı hedefliyoruz.Daha önce yaptığım iki yolculuğa destek olan Kaspersky Lab’in bu yolculuğa da destek olması beni çok mutlu etti. Çünkü verdikleri desteğin mevcut statükoyu değiştirme isteklerinden kaynaklandığını biliyorum.dedi.

Ekipteki tecrübeli diğer  isim ise 2013’te Kaspersky 7 Volcanoes Expedition adlı yolculukta bir yıl içinde yedi kıtadaki en yüksek volkan zirvelerine tek başına tırmanan Rus dağcılık rehberi Olga Rumyantseva olacak.

Şirketin Aston ve ekibi gibi ilham verici kadınlara desteğini sürdürmesinden gurur duyduğunu belirten Kaspersky Lab CEO’su Eugene Kaspersky, yolculuğa katılanları karşılamak ve tebrik etmek için Kuzey Kutbu’na uçacak. Eugene Kaspersky,Benim için kutup macerası yalnızca heyecan verici bir mücadele değil aynı zamanda güçlü bir motivasyon kaynağı. Felicity ve ekibindekiler gibi kararlı ve hırslı insanlar bana ilham veriyor. Onlar ayrıca genç nesiller için de birer rol model. Gençlerin hayatta istediklerinin peşinden gitmelerine yardım ediyorlar.” dedi.

Kaspersky Lab’in yeni Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Başkanı Alex Moissev ise, “Mevcut statükoya meydan okuyup yazılımcı, programcı ve siber güvenlik araştırmacısı olan kadınlara dolu bir şirket olarak, daha çok  kendilerinden beklenmeyeni yapmaları için genç kadınları cesaretlendirmeyi hedefliyoruz. İster Kuzey Kutbu’na ulaşmak ister kod yazmayı öğrenmek veya siber güvenlik uzmanı olmak olsun onlara destek vermek istiyoruz.Farklı ve eşsiz geçmişlere sahip bu 12 maceracı, bize sıradan kişilerin sıra dışı şeyler yapabileceğini hatırlatıyor.” dedi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂