İzmit Belediyespor Kulübü’ne isim sponsorluğu için anlaştığı HDI Sigorta ile olan anlaşmasına ligde aynı sponsor adı altında iki takım bulunamayacağı için TBF’den veto geldi.

Yeni sezonda da Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele edecek İzmit Belediyespor’da isim sponsoru olarak HDI Sigorta ile anlaşma sağlandığı açıklanmıştı. Ancak Türkiye Basketbol Federasyonu, ligde aynı sponsor altında iki takımın olmayacağını İzmit Belediyespor’a iletti. Bunun üzerine İzmit Belediyespor, HDI Sigorta ile sponsorluğun forma göğüs reklamı olarak devam edeceğini duyurdu. Temsilcimiz, yeni isim sponsorunu ise önümüzde günlerde açıklayacak. İzmit Belediyespor Kulübü’nden konuyla ilgili açıklama geldi.

KULÜPTEN AÇIKLAMA YAPILDI
“Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde isim sponsorluğu hakkında kulübümüzden yapılan açıklamada, HDI sigorta İzmit Belediyespor olarak yeni sezonda bu isimle olacağı duyurulmuştur. Ancak Türkiye basketbol federasyonu ile yapılan yazışmalar doğrultusunda aynı ligde aynı sponsor adı altında iki takımın olamayacağı bildirilmiştir. Bu karara istinaden sponsorumuz HDI Sigorta tüm iyi niyetini göstererek forma önü göğüs sponsorluğu ile birlikteliğimize devam etme kararı almış bulunmaktayız. Tekrardan her zaman sporun ve sporcunun yanında olan HDI Sigorta’ya teşekkür ederiz” denildi.