Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımının, Corendon Airlines ile gerçekleştirdiği forma sırt sponsorluğu anlaşmasının imza töreni Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde yapıldı.

Başkan Ali Koç, Genel Sekreter Sevil Zeynep Becan ile Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu imza töreninde Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer ve Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Zoran Terzic vardı.

Burhan Karaçam: Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray KARAER’e teşekkür ediyorum;

Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’e özellikle teşekkürlerini ileten Burhan Karaçam, ‘Fenerbahçe bir spor kulübü ve biz sadece futbolla ilgilenmiyoruz. Birçok branşımız var. Bu branşlarımız arasında da voleybol çok önemli bir yer tutuyor. Sadece Türkiye içinde değil; dünya çapında çok büyük başarılara imza atmış branşımız. Öyle sanıyorum ki takım oyunları içinde de Türkiye’nin en başarılı branşı. O açıdan ayrı bir gurur veriyor. Geçen sene takımımızın Başantrenörü Zoran Terzic bu sene de devam ediyor. Takımımızı yeni oyuncularla güçlendirdik. Daha önce bizimle olan Brankica Mihajlovic de tekrar aramıza katıldı. Onun için çok iddialıyız. Bu sene takımımız hem Türkiye’de hem de Avrupa’da katılacağı turnuvalarda çok iddialı olacaktır. Buna gönülden inanıyoruz. Tüm voleybol severlerin ve sporseverlerin de voleybol takımımızı destekleyerek yanında yer almalarını diliyoruz. Bu yeni sezonda da Corendon Turizm Grubu gibi birçok grubun da özellikle futbol dışındaki spor branşlarına desteklerinin daha çok artmasını bekliyoruz. Bu açıdan Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’e özellikle teşekkür ediyorum. Birçok takıma destek oluyorlar. Fenerbahçemize de bu sene sırt isim sponsoru olarak destek oldular. Bunun da devamını diliyoruz.’ dedi.

Corendon Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer; Tüm imkanlarımızla Fenerbahçe Opet’in yanında olacağımızı taahhüt ederiz.

Ardından söz alan Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, ‘Fenerbahçe çok büyük bir camia. Voleybol, Türkiye’de ve Avrupa’da en iyi temsil edilen sporlardan bir tanesi. Son Avrupa Şampiyonası’ndaki Kadın Voleybol Milli Takımımızın başarısı insanın tüylerini ürperten önemli bir sonuçtu. Biz de kendimize cesaret alarak Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’nın başarılarında bir nebze tuzumuz olması adına onlarla birlikte olmak istedik. Umarım şanslı geliriz. Tüm imkanlarımızla onların yanında olacağımızı ve iyi bir sezon geçirmeleri için elimizden geleni yapacağımızı taahhüt ederiz. Umuyoruz ki Corendon Airlines, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’na uğurlu gelecektir. Buna da inanıyorum.’ ifadelerini kullandı.

Ali Koç: Corendon Airlines, Fenerbahçe Ailesi’ne hoş geldiniz!

Son olarak konuşan Başkan Ali Koç, şunları söyledi:

‘Yıldıray Karaer, Corendon çalışanları ve gerçek hostesleri, hepiniz Fenerbahçe ailesine hoş geldiniz. Birlikteliğimiz inşallah iki taraf için de hayırlı uğurlu olsun. Hep beraber şampiyonluklar yaşarız. Corendon’un tanıtımı artar ve önümüzdeki yıllarda da ‘iyi ki bu sponsorluğu yapmışız’ dersiniz. Başka potansiyel sponsorlara örnek olursunuz. Çünkü sponsorlar son yıllarda spordan kaçmaya başladı. Spor öyle bir noktaya getirildi ki sponsorlar üç büyük kulübü birden desteklemek istiyorlar ya da tek kulübü desteklemektense hiç desteklememek istiyorlar. Hep beraber bindiğimiz dalı kestik. İnşallah daha yapıcı, sahada rekabet ettiğimiz, saha dışında dost olduğumuz, 6 gün iş ortağı olduğumuzu hatırlayarak beraber pastayı büyüttüğümüz, beraber sponsorluklara ulaştığımız günleri görürüz. Hayırlı uğurlu olsun.’