Fenerbahçe 2016-2017 sezonu Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’ndaki karşılaşmalarda çorap üzeri sponsorluğu için Astra Group ile 1 yıllığına anlaştı. Sponsorluk bedelinin 500 bin Dolar olduğu düşünülüyor.

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde gerçekleştirilen imza törenine Fenerbahçe Asbaşkanlarından Önder Fırat, Astra Group Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tütüncü, Kulüp ve Astra Group yetkilileri ile futbolcularımızdan Hasan Ali Kaldırım, Ozan Tufan ve Roman Petrovich Neustadter katıldı.

Önder Fırat: “Sponsorlukta emeği geçen herkese teşekkür ederim”

“Bugün formamızın çorap üstü sponsorluğu için Astra Group ile bir aradayız. Astra Group, inşaattan enerjiye, sağlıktan turizme kadar geniş bir yelpaze içinde son zamanların en büyük şirketlerinden ve gruplarından birisi. Kendilerine teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu arada Astra Group Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Oğuz Tütüncü’ye verdiği emekten dolayı ve gösterdiği yakınlıktan dolayı kendisine ve değerli yönetici arkadaşlarına çok teşekkürlerimi sunuyorum. Bu arada sponsorlukta emeği geçen çalışma arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Selim Gazi Gümüş: “Anlaşmaların artarak devam edeceğine inancım sonsuz”

“Öncelikle ülkemizin birliğine beraberliğine kasteden tüm terör saldırılarını kınıyoruz. Değerlerimizi desteklemek adına birçok sanat ve spor alanına destek veriyoruz. Nitekim bugün, burada, sponsorluk iş birliğimizi sizlerle paylaşıyoruz. Bizim kurulurken ki hedefimiz iştirak gösterdiğimiz sektörlerde global bir Türk oyuncu olmaktı. Bu an bu yüzden çok önemli. Vizyonumuz doğrultusunda uluslararası başarı hikâyelerini destekleyen bir şirket olarak spor alanındaki ilk büyük sponsorluk çalışmamıza Türkiye’nin ve Avrupa’nın en başarılı takımlarından biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü ile başlangıç yapmak bizim için gurur verici. Fenerbahçe ile yaptığımız bu sponsorluk anlaşmasının artarak devam edeceğine inancım sonsuz. Fenerbahçe ekibine de desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Bu anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kutluhan Yavrucuk: “Fenerbahçe ile çalışmak bizim için gurur verici”

“Astra Group olarak biz uluslararası platformunda, inşaat, enerji, turizm, sağlık, güvenlik, medya ve bilişim sektörleri başta olmak üzere pek çok sektörde faaliyet gösteren şirketler grubuyuz. İstanbul merkezli olan aynı zamanda Ankara, Çin, Hong Kong ve Kıbrıs’ta faaliyetlerimizi tüm hızıyla sürdürmekteyiz. Biz başarının birliktelik ve kenetlenmekten geldiğine inanıyoruz.  Ülkemiz için spor en büyük birleştirici unsurlardan biri. Fenerbahçe ile yaptığımız bu işbirliğinde de oldukça istekli ve kararlı davrandık. Dünya’da ve Avrupa’da başarıyla adından sıkça söz ettiren Fenerbahçe ile birlikte çalışmak bizim için gurur verici. Süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

CqdoiZRWYAAgHat
İmza törenine katılan futbolcularımızın sponsorluk anlaşması ile ilgili görüşleri de şu şekilde:

Hasan Ali Kaldırım: “Hafta sonu Gaziantep’te hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Astra Group günümüzün bir çok lokomotif sektöründe faaliyet gösteren önemli bir şirketler grubu.  Kulübümüzün sponsorlarının böyle seviyelerde olması önemli. Bu iş birliğinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Ozan Tufan: “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Üzüntülü günler geçiriyoruz. Astra Group ile burada çalışacak olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Hayırlı olsun herkese.”

Roman Petrovich Neustadter: “Öncelikle Gaziantep’teki terör olayından dolayı çok üzgünüm. Astra Group  çok büyük bir şirket. Büyük kulüpler her zaman büyük şirketlerle çalışırlar. Umarım birlikte çok güzel günler geçiririz.Fenerbahçe’ye duydukları güvenden dolayı teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve toplu fotoğraf çektirildi.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz?