Anasponsor Sizin İçin Öğrendi

FenerbahçeAcıbadem Anlaşması Detayları: (Duyumlarımıza göre)

Yarım Sezon + 5 Yıllık
Yıllık 5 milyon dolar + Futbol takımı için 1 milyon dolar sağlık anlaşması

Toplam 5,5 yıl – 27,5 milyon dolar + sağlık anlaşması

 

Fenerbahçe ile Acıbadem Sağlık Grubu arasında forma sponsorluğu anlaşması imzalandı. 2017-2018 sezonunda şampiyonluk hedefini sürdüren Fenerbahçe Futbol Takımı, formasının üzerinde bugünden itibaren Acıbadem ismini taşıyacak. (Nitekim 1-1 biten Trabzonspor – Fenerbahçe maçında Acıbadem logolu formalar ile sahaya çıkıldı.)

 

KAP’TA BİLGİ DETAYI YOK

Fenerbahçe’nin Acıbadem forma sponsorluğu için KAP açıklaması bulunmuyor. Bunun sebebi, 24.08.2016 tarihinde yayınladıkları ve bir önceki yılında aktif toplamının veya cironun %5’inin altında kalan anlaşmalar için açıklama zorunluluğunda bulunmamaktadır. (Detaylı açıklamayı inceleyebilirsiniz.)

O HALDE ANLAŞMA EN FAZLA KAÇ TL OLABİLİR?

Fenerbahçe’nin Aktif Toplamı: 660.854.849 TL  (Yüzde 5’i yaklaşık = 33 milyon TL)
Fenerbahçe’nin 2016-17 cirosu: 465.677.922 TL (Yüzde 5’i yaklaşık = 23 Milyon TL)

Acıbadem forma sponsorluğu anlaşması yıl bağımsız en fazla 33 milyon TL olarak gözükmektedir. Anlaşmanın kaç yılık olduğu hakkında da net bir bilgi yoktur.

Sosyal medyada konuşulan yıllık 15 milyon euro gibi rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır.

———————————————————-

İş birliğinin duyurulması amacıyla Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ve Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar birer açıklama yayınladı.

Aziz Yıldırım yaptığı açıklamada; Fenerbahçe Spor Kulübü’nün bu sponsorluk ile ilgili uzun süren görüşmeler yaptığını ve neticede değer itibariyle bugüne kadar yapılmış en iyi anlaşmalardan biri olduğunu ifade etti. Fenerbahçe’de görev bilincinin en üst düzeyde olduğunu, asıl olanın gönüllülük olmakla birlikte görev verildiğinde hiçbir Fenerbahçeli’nin görevden kaçmayacağını bu bağlamda değerlendirildiğinde Mehmet Ali Aydınlar’ın göreve davet edildiğinde kendisinin de bu görevden kaçmayarak Fenerbahçe’ye önemli bir görevi ifa ettiğine dikkat çekti.

Fenerbahçe’de yerine getirilmesi lazım gelen bir görev olduğunda söz konusu görevi hiç düşünmeden yerine getirmenin her Fenerbahçeli’nin ortak bilinci olduğunu belirten Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar da duygularını ve görüşlerini şu açıklamayla dile getirdi: Acıbadem Sağlık Grubu ile ülkemizin en büyük camiası Fenerbahçe Spor Kulübü arasında bu sezon devre arasından itibaren başlamak üzere uzun yıllar sürmesini umduğumuz bir sponsorluk anlaşması imzaladık. Bugünden itibaren Fenerbahçe Futbol Takımı’nın göğüs sponsoru Acıbadem Sağlık Grubu olacak. Hepimizin bildiği gibi Fenerbahçe, sadece takımların, sporcuların, teknik adamların şampiyonluklar için mücadele ettiği bir kulüp değildir. Aynı zamanda birlik beraberlik içinde ortak amaçlar için hareket eden büyük bir camiadır. Ortak sevdamız olan Fenerbahçemiz’i maddi anlamda güçlendirmek, rakipleri ile mücadelede güçlü olmasını sağlamak maddi imkanı olan her Fenerbahçeli’nin görevidir. Kulüplerin ekonomik sorunlar ile boğuştuğu bu ortamda bir Fenerbahçeli olarak kulübümüze maddi destek sağlamayı bir görev olarak telakki etmekteyim. Ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Fenerbahçemiz, çok fazla değeri bir araya getiren farklı bir yapıdır. Fenerbahçe hepimizin şampiyonluklardan, kupalardan fazla bu değerler için sevdiği tutkuyla bağlandığı bir olgudur. Rahmetli İslam Çupi üstadımızın kaleme aldığı gibi “Fenerbahçe’nin adı konulamayan büyüklüğübu değerlerden gelir. Bu değerler içinde en çok önem verdiklerimizin başında da “görev bilinci” gelir. Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi olduğum ilk günden itibaren Fenerbahçe’ye her anlamda koşulsuz destek olmak konusundaki kararlılığımın bir parçası olarak, sponsorluk konusu gündeme geldiği anda şu sözü söyledik: “Fenerbahçe formasında yer almak, şahsımın temsil ettiği kurumumuzun tüm paydaşlarının göğsünü kabartır, gurur, onur verir.” Sonuçta bu sponsorluk konusunda sorulacak “Neden ve Nasıl?” sorularının yanıtı tek bir kelimedir: O tek kelime Fenerbahçemiz’dir.

 

Bu haberi paylaşmak ister misiniz? 🙂